شورای رشت 0114

 

شمال ما: برکسی پوشیده نیست که عده ای در شورای شهر رشت از مخالفان سرسخت شهردار هستند و به هر قیمتی به دنبال برکناری ثابت قدم می باشند. حال قطع درختان چهارراه میکاییل تا میدان فرهنگ بهترین بهانه برای اجرای پروژه استیضاح شده است.

آن ها که پیش از این طرح سوال از شهردار را مطرح می کردند امروز به بهانه قطع درختان به دنبال ایجاد تجمعات اعتراضی هستند تا فضا متشنجع و احساسی باقی بماند. اینان به دنبال احساسی کردن فضای امروز شورای شهر رشت هم هستند. قرار است بعد از ظهر امروز جلسه علنی شورای شهر رشت برگزار شود و طبق شنیده ها یکی از سناریوها به وجود آوردن جلو اعتراضی علیه شهردار است. مخالفان به خوبی می دانند که با احساسی کردن و ایجاد هیاهو جلوی شنیدن توضیحات شهرداری درباره قطع درختان را خواهند گرفت. مخالفان همواره در مقابله وعده شهرداری مبنی بر بازکاشت ۴۸۰ اصله درخت در همان خیابان به جای ۳۷ درختی که قطع خواهند شد اقدام به متشنج کردن جو کرده اند و این وعده را دروغین خواندند.
قطع درختان اکنون بهترین بهانه برای مخالفان شهردار شده است. امروز با به وجود آمدن جو اعتراضی علیه شهردار شاید موافقان شهردار هم جرات سخن گفتن نداشته باشند. مخصوصا که رسانه های مخالف شهردار مدام از مخالفت اکثریت اعضای شورا با اقدام شهرداری مبنی بر قطع درختان مطلب نوشته اند و آن ها را رودرروی افکار عمومی قرار گرفته اند.
گام بعدی هم مطرح کردن طرح استیضاح شهردار است و گام نهایی تلاش برای شهردار کردن یکی از اعضای شورا است. عضوی که طبق شنیده ها به زودی مدرک دکترایش هم می آید و دیگر منعی برای شهردار شدن ندارد.قطع درختان ظاهرا بهترین بهانه برای اجرای سناریویی است که چندین ماه بود به ثمر ننشسته بود.

کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *