تیمور گورگینتیمور گورگین 011

شمال ما: «تیمور گورگین» نویسنده و پژوهشگر گیلانی ۸۱ ساله شد. جمعه ۲ مردادماه سالروز تولد این شاعر نام آشنای ترانه‌‌های گیلان بود.
به این خاطر با یکی از دوستان شاعر و نویسنده تصمیم گرفتیم که به دیدار استاد تیمور گورگین که به گردن تک تک اهالی فرهنگ و هنر گیلان حق زیادی دارد برویم. مردی که ترانه ‌هایش را روستائیان و بسیاری از زنان و مردان گیلانی هنوز زیر لب زمزمه می‌کنند اما در میان نسل جوان شاید چندان شناخته شده نباشد. صحبتم با متولیان فرهنگی استان است.
پیش از آنکه خدای نکرده اتفاقی برای خادمان بی‌ادعای فرهنگ و هنر گیلان و کشور بیفتد، لازم است از زحمات آنها قدردانی کنیم؛ نه اینکه فردایی بیاید و همه خود را در غم از دست دادن عزیزی شریک بدانیم. شاهدم که در یکی ۲دهه اخیر از برخی چهره‌‌های خاص مدام به بهانه‌‌های مختلف چندین تجلیل و قدردانی به عمل آمد.
این قدردانی جای تشکر دارد اما خوب است که سایر بزرگان این آب و خاک هم در برنامه‌‌های قدردانی دیده شوند. شاعر، ترانه سرا، نویسنده، پژوهشگر، روزنامه نگار و طنز پرداز فرزند ملا کاس‌آقا چولابی از مرثیه سرایان معروف روستا‌های رشت آباد و چولاب، در تاریخ ۲ مرداد ۱۳۱۳ در روستای چولاب از توابع بخش کوچصفهان – گیلان متولد شد و تاکنون چندین جلد کتاب از او تالیف و منتشر شده است. برپایی مراسمی برای بزرگداشت از او کمتر کاری است که می‌توان در حق این هنرمند گیلک انجام داد.

 

منبع: همشهری؛ حمید نظرخواه علیسرایی


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *