با برگزاری چندین نشست و جلسه؛ترافیک 011

شمال ما: همه ساله و در نزدیکی ایام عید، ستادی به منظور راحتی و در جهت هر چه بهتر انجام شدن سفرهای نوروزی تشکیل می شود که از آن به نام ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی نام برده می شود.

امسال اما مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان خبر از تشکیل این ستاد در سطح ملی داده بود و گفته بود: ” کمیته‌های تخصصی حمل و نقل و ترافیک تشکیل شده و نوروز سال ۹۴ مشکل ترافیکی نداریم ” (اینجا را بخوانید)

بی تردید سابقه سفرهای نوروزی و تجربه ترافیک اعصاب خوردکن این سفرها در ایام عید، دو عاملی بود که سبب می شد با دیده شک به اظهارات علیزاده نگریست و این سوال از همان ابتدا مطرح می شد که بر چه اساسی نباید بر خلاف گذشته در نوروز 94 مشکل ترافیکی نداشته باشیم؟!

آغاز تعطیلات نوروزی و ورود خیل عظیم مسافران به گیلان که منجر به بروز ترافیک شدید در برخی شاهراه های اصلی شد، نشان داد که اظهارات آقای مدیرکل تا چه اندازه منطبق بر واقعیت بوده است.

ترافیک شدید در محورهای مواصلاتی گیلان به سایر استان ها، مشکلات عدیده خودپردازها، شلوغی مراکز اقامتی و … همه و همه از جمله فاکتورهایی است که در تخصیص نمره به میزان رضایت از عملکرد این ستاد نقش به سزایی ایفا می کند.

امسال متاسفانه شاهد بروز پدیده جدیدی نیز در سطح شهر رشت بودیم. ورود مهمانان ناخوانده تابلو به دست با آن نوشته های برجسته” سوئیت” و “ویلا” حکایت از آن داشت که نه تنها تدبیری از سوی مسئولان امر برای ریشه کنی این سنت زشت که آسیب جدی به صنعت گردشگری وارد می آورد، در نظر گرفته نشده است بلکه مرزهای آن بیش از پیش گسترده شده و حالا رشت را نیز درنوردیده است!

در پایان باید گفت بی تردید یکی از عواملی که ستاد تسهیلات سفر نوروزی در گیلان، نقش مهمی در تسهیل آن داشته است، پرداخت اضافه کاری به اعضای این ستاد بوده است!

منبع: خزرآنلاین


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *