سعید علی پور
سعید علی پور ۰۱۱

شمال ما؛

تمرینات تیم فوتبال ملوان بندرانزلی چند روزیست که بدون حضور بازیکنان اصلی و سرمربی و در بلاتکلیفی مالکیت باشگاه در حال برگزاریست.

زمان به سرعت به ضرر ملوان در حال گذر است و بلاتکلیفی در تیم ملوان ، هواداران تنها تیم لیگ برتری فوتبال شمال ایران را دچار سرگیجه واسترس کرده است.

درحالیکه اکثر تیمهای لیگ برتری تمرینات پیش فصل و نقل و انتقالات را آغاز کرده اند ،قوی سپید انزلی پس از بحران فصل گذشته وبقا در لیگ برتر به عنوان آخرین تیم باقی مانده، همچنان با بحران  دست وپنجه نرم می کند.

ملوان بندرانزلی پس از انصراف سیروس محجوب از مالکیت ۷۰ درصدی سهام باشگاه ، دچارمشکل مالکیتی و مدیریتی است وتمریناتش را از۳۱ خرداد  بدون حضوربازیکنان اصلی وسرمربی آغاز کرده است.

با وجود اینکه از ۱۲ خرداد فصل نقل و انتقالات آغاز شده، ملوان هنوز نتوانسته وارد این بازار بشود و حتی با بازیکنان خودش هم تمدید کند.

 از باشگاه هم خبر می رسد چند بازیکن تأثیر گذار فصل گذشته همچون محسن یوسفی ، فرزاد حاتمی و پژمان نوری مذاکراتی با تیمهای متمول لیگ آغاز کرده اند.

این در حالیست که ملوان و تراکتور سازی تنها تیمهای لیگ برتری هستند که می توانند از امتیاز بازیکن سرباز استفاده کنند اما فعلاً بدلیل نابسامانی های موجود در ملوان ، همه این بازیکنان سرباز از تراکتور سر در می آورند.

واگذاری این سهام که قراربود از سیروس محجوب به مسئولان شهر انزلی انتقال پیدا کند نیز ، هنوز نهایی نشده و مسولین غیربومی باشگاه هم  دو هفته ایست که برای معرفی مالک جدید باشگاه قول امروز وفردا را می دهند.

به گفته الماسی رییس هیات مدیره باشگاه ملوان، دو متقاضی برای خرید سهام ملوان اعلام آمادگی کرده اند که تافردا یکی از آنها بررسی و معرفی می شوند  اما هم اکنون این تیم مالک ، مدیرعامل و سرمربی نداره / ستاره های تیم در حال جدایی هستند / بازیکنان سرباز به این تیم نمی آیند / زمان نقل و انتقالات روبه پایان است / تمرینات رسماً آغاز نشده و این یعنی بحران د رملوان

جالب اینجاست باتوجه به اینکه هنوز مالکی برای این تیم معرفی نشده است ، الماسی دراین گفتگوی تلفنی اعلام کرده که به همراه یکی از مالکین،  سرمربی این تیم که یکی ازمربیان خوش نام  وبازیکنان نامدارگذشته است وهمچنین چند بازیکن برای فصل جدید را انتخاب کردیم وفقط منتظر قطعی شدن مالکیت هستیم.

این سوال پیش می آید که اگر مالک را انتخاب کرده اید وبازیکن وسرمربی را با نظر آن مالک بسته اید، پس چرا مالک رسما معرفی نمی شود تا تکلیف تمرینات ، بازیکنان ، سرمربی واز همه مهمتردلشوره مردم وهواداران مشخص شود؟!

البته امروز در خروجی برخی خبرگزاریها از معرفی داریوش بهشتی  مالک جدیدباشگاه ملوان خبر دادند مالکی که از سوی هیات مدیره انتخاب شده اما مالکیت ۷۰ درصد باشگاه هنوز رسما به وی منتقل نشده است.

یکی از هواداران ملوان درگفتگو با خبرنگار ما باندبازی وسیاست بازی را دلیل اصلی بحران درملوان دانست وگفت:از مسولین سیاسی وغیر بومی می خواهم اگر ملوان را به حال خود رهاکنند مطمئن باشند ملوان راه خود را پیدا می کند.

  با وجود اینکه ۳۰ تیر پایان فصل نقل و انتقالات است و ۲۲ تیر رسماً قرعه کشی پانزدهمین دوره لیگ برتر برگزار می شود،کشتی بدون ناخدا و بدون ملوان این تیم ریشه دار شمال ایران ،در دل اقیانوس طوفانی فوتبال به سوی مقصدی نامعلوم در حرکت است.

حال باید دید کسانیکه در ورود هر مالک به ملوان تأثیرگذار هستند و پس از مدتی بزرگترین دشمن آن میشوند چه سناریویی برای ملوان فصل ۹۴-۹۵ در نظر دارند و آیا باز سایه ۶ اسفند را د رملوان خواهیم دید، یا مالک جدید به دور از نگاههای سیاسی، می تواند تیمی کاملاً ورزشی و متخصص را گرد هم آورد؟

منبع: خزرآنلاین


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *