حسین داداشی:حسین داداشی 016

شمال ما: رئیس هیات امنای آستان مقدس حرم مطهر سید جلال‌الدین اشرف آستانه‌اشرفیه گفت: بیش از ‌هزار خادم افتخاری حرم مطهر آقا سید جلال‌الدین اشرف برای برگزاری مراسم ماه‌های محرم و صفر ساماندهی شدند.
به گزارش فارس، «حسین داداشی» در نشست هیات امنای آستان مقدس حرم مطهر سید جلال‌الدین اشرف شهرستان آستانه‌اشرفیه اظهار داشت: خادمان افتخاری در هدایت دسته‌های عزاداری و ارائه خدمات بخش سمعی و بصری و خدمات فنی حضور فعال و گسترده دارند.
رئیس هیات‌ امنای حرم سلطان سید جلال‌الدین اشرف آستانه‌اشرفیه ادامه داد: بالغ بر ‌هزار نفر از خادمان افتخاری و رسمی برای مراسم‌ مذهبی ماه‌های محرم و صفر در حرم مطهر آقا سید جلال‌الدین اشرف ساماندهی شدند.
وی ادامه داد: این نیروها علاوه بر بحث نظافت، بهداشت و راهنمایی زائران، برگزاری ۳ نوبت از جلسات سالانه که در ۲ بخش خواهران و برادران انجام می‌گیرد را به‌ عهده دارند.
این مسئول، آستان مقدس سلطان سید جلال‌الدین اشرف را چهارمین شهر مذهبی کشور و قطب فرهنگی شمال نام برد که همواره مورد توجه مردم عزادار حسینی بوده و دسته‌های متعدد از روزهای آغازین ماه محرم تا پایان ماه صفر از اطراف شهرستان و استان به بارگاه مقدس آقا سید جلال‌الدین اشرف برادر گرامی امام رضا (ع) برای عرض ارادت و عزاداری وارد می‌شوند .
داداشی با بیان این‌که مسئولیت سنگینی به‌ عهده مدیران مجموعه مذکور است، افزود: مراسم محرم با عَلَم‌بندی که یک مراسم سنتی مردم این شهرستان است در شب اول ماه محرم برگزار شد و با برپایی این مراسم حرم مطهر آماده میزبانی از دسته‌ها و هیات‌های عزاداری می‌شود.
وی به برپایی مجالس سخنرانی وعاظ معروف کشور و استان در ۲ ماه محرم و صفر اشاره کرد و یادآور شد: در آستان مقدس حرم مطهر به مدت ۶۰ شب در محرم و صفر مجلس خطابه در حسینیه اعظم برقرار است که کمتر در شهرهای استان مشاهده می‌شود.
رئیس هیات‌امنای حرم سلطان سید جلال‌الدین اشرف آستانه‌اشرفیه به برنامه‌های ویژه آستان مقدس اشاره کرد و گفت: اجرای همایش ویژه شیرخوارگان، تجمع استانی، همایش خواهران زینبی در آستان مقدس به‌صورت استانی و برنامه تاسوعا و عاشورای حسینی با حضور گسترده مردم و دسته‌های عزاداری برگزار می‌شود.
وی یکی از ویژه‌برنامه‌های سنتی و ثبت‌ شده‌ را مراسم ویژه‌ روز عاشورا عنوان کرد و افزود: مراسم عاشورا با همت هیات خیام، هیات آل‌محمد، آستان مقدس و دیگر عزاداران حسینی با شکوه خاصی برگزار می‌شود.
داداشی تصریح کرد: مقدماتی فراهم‌ شده که امسال منظم‌تر و زیباتر از سال‌های گذشته سوگواری حسینی برگزار شود و تمام اهالی بتوانند آن را مشاهده کنند.
وی با بیان این‌که سال گذشته یک تلویزیون شهری نصب شد، یادآور شد: امسال دومین تلویزیون شهری در ضلع غربی شهر مستقر می‌شود و مردم از تمام صحن حرم مطهر و خیابان‌های مجاور می‌توانند مراسم روز عاشورای حسینی را از این مانیتورهای بزرگ شهری رؤیت کنند.
این مسئول برنامه‌های سنتی سوم و هفتم اباعبدالله‌الحسین (ع) و اربعین حسینی را به‌صورت برنامه‌‌محوری محرم و صفر و استانی ذکر کرد و گفت: این برنامه‌ها به‌عنوان یک برنامه‌ ویژه‌ عزاداری سرور  و سالار شهیدان اباعبدالله‌الحسین (ع) در گیلان و کشور مطرح است.
وی افزود: امیدواریم امسال علاقه‌مندان و ارادتمندان به حضرت امام حسین (ع) و خاندان عصمت و طهارت، مراسم عزاداری حسینی را باشکوه، نظم و برنامه‌ریزی برگزار کنند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *