دیدار مسئولین فرهنگی با حجت الاسلام والمسلمین مدنی؛حجت الاسلام والمسلمین مدنی ۹۱

شمال ما: اعضای شورای اسلامی شهر رشت، مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت، مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری رشت و مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان از حسینیه آیت الله بهجت (ره ) بازدید و با حجت الاسلام والمسلمین مدنی گفتگو کردند.

 

حجت الاسلام والمسلمین مدنی در این نشست به شخصیت والای آیت الله بهجت (ره ) اشاره نمود و اظهار داشت: ایشان به معنی واقعی موحد بودند و هیچ چیزی در زندگیشان جز صبغه و رنگ الهی تجلی نداشت.

وی با بیان اینکه این بزرگوار فریاد گر توحید بودند افزود: سالک تا به نور الهی نرسد نمیتوان عارف باشد.

حجت الاسلام والمسلمین مدنی دلیل مزین کردن حسینیه به نام آیت الله بهجت (ره) را الهام بخشی عنوان نمود و افزود: ما به دنبال این بودیم که این حسینیه مرکزی برای ارتزاق افرادی باشد که روح تشنه دارند.

در ادامه این روحانی فرهیخته با اشاره به رشد وهابیت اظهار داشت: ما در استان گیلان نیازمند یک مرکز پاسخگو هستیم تا به شبهات پاسخ دهد. در دیگر استان ها این مرکز ایجاد شده است و جای خالی آن در استان احساس می شود.

وی برنامه های مساجد، هیات و کانون های مذهبی را در این راستا ضعیف خواند و گفت: تمام مساجد و هیات باید به همین سو حرکت کنند تا به تثبیت عقاید جوانان کمک شود.

حجت الاسلام والمسلمین مدنی با بیان اینکه باید با کودکان و نوجوان آن با زبان خودشان صحبت کرد بیان داشت: باید افرادی برای پرورش و تربیت کودکان تعلیم داده شوند.

در ادامه مهندس علوی اقدامات سه سال گذشته شورا در حوزه فرهنگی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: اعضای کمیسیون فرهنگی شورا ارتباط خوبی را با مساجد، هیات و بچه های مذهبی فراهم کرده اند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر رشت به بودجه های مصوب شده برای سال ۹۵ اشاره کرد و افزود: بودجه فرهنگی سال ۹۵ فضای مناسبی را برای سال ۹۵ ایجاد می کند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت نیز در این دیدار محدوده مکانی حسینیه آیت الله بهجت (ره ) را برای تبدیل شدن به یک مرکز فرهنگی مناسب ارزیابی کرد و گفت: قرار گرفتن این حسینیه در کنار مساجد امیرالمومنین و صاحب الزمان فضای مناسبی را ایجاد می کند تا با همکاری شورای چهارم اسلامی شهر یک مرکز فرهنگی در محله پاسکیاب ایجاد شود و میتوان از این حسینیه به صورت پایلوت آغاز نمود.

علیرضا قانع با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری افزود: دستگاه های مختلف دولتی و غیر دولتی باید از هیات، کانون های فرهنگی، افراد شاخص فرهنگی و طرح های فرهنگی حمایت کنند.

وی به نشر کتاب صهبای حیات نوشته حجت الاسلام مدنی اشاره نمود و افزود: حمایت از انتشار کتب فرهنگی از سیاست های سازمان فرهنگی ورزشی است که امیدوارم با حمایت های شورای اسلامی شهر رشت بتوانیم به نشر این کتاب کمک کنیم.

حسین عباس نژاد مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی نیز از خرید ۲۵۰ جلد از این کتاب خبر داد.

در پایان اعضای شورای شهر حاضر در این نشست تصمیم گرفتند تا همکاری لازم برای انتشار کتاب صهبای حیات از سوی شورا و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت برای تزریق به کانون های فرهنگی و پرورشی انجام گیرد.

photo_2016-05-20_11-39-54

.

photo_2016-05-20_11-31-07

.

photo_2016-05-20_11-32-32

.

photo_2016-05-20_11-33-05

.

photo_2016-05-20_11-33-20

منبع: فرهنگسرای مجازی رشت


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *