کم کاری منابع طبیعی و وزارت نیرو؛آبگرفتگی048

شمال ما: عضو مجمع نمایندگان استان مازندران با بیان اینکه منابع طبیعی و وزارت نیرو هیچ نظارتی بر حریم رودخانه ها و حفاظت از زمین های دولتی ندارند، گفت: ساخت و سازهای غیرمجاز درحریم رودخانه ها نشان از بی تدبیری مسئولان دولتی دارد.

سیدرمضان شجاعی کیاسری در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، درخصوص ساخت و سازهای غیرمجاز درحریم رودخانه ها، گفت: رد پای دستگاه های دولتی در بسیاری از ساخت و سازهای غیرقانونی وجود دارد، واقعیت آن است که تا زمانی که دستگاه ها و نهادهای دولتی اقدام به صدور مجوز نکنند این بناهای غیرقانونی ساخته نمی شود.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، با تاکید براینکه مجوزهای غیرقانونی و پروانه اتمام ساخت توسط نهادها وسازمان های دولتی صادر می‌شود، افزود: متاسفانه در همین سیل چندی پیش که در بسیاری از استان های کشور اتفاق افتاد چندین نفر از مردم به دلیل حضور در ساختمان ها و رستوران هایی که در حریم رودخانه ها ساخته شدند جان باختند، بنابراین مسئولان دولتی درحال حاضر به جای اینکه فلان نهاد و سازمان را مقصرعنوان کنند، باید پاسخگوی کوتاهی ها و بی قانونی های صورت گرفته باشند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از اماکن مسکونی تخریب شده در سیل استان مازندران در حریم رودخانه ها بوده است، تصریح کرد: متاسفانه  درحریم رودخانه ها و منابع طبیعی تصرفات غیرقانونی صورت گرفته و باید تاکید کرد که مسئولان سازمان منابع طبیعی و وزارت نیرو آنجایی که باید از زمین های دولتی حفاظت کنند هیچ نظارتی انجام نداده و ممانعت نمی کند.

نمایمده مردم ساری در مجلس نهم ادامه داد: اما در زمان وقوع حادثه هیچ سازمانی مسئولیت کار را بر عهده نمی گیرد؛ بنابراین ردپای دستگاه های دولتی از جمله دهیاری ها، شهرداری ها و همه آنهایی که مجوزهای غیرقانونی ساخت وسازها را صادر کردند در حوادث این چنینی وجود دارد.

شجاعی کیاسری تصریح کرد: همچنین فرهنگ عدم ساخت وساز در حریم رودخانه‌ها برای مردم باید به وجود آید، البته بازهم باید تاکید کرد که بسیاری از ساخت وسازها در روستاها، شهرها، حاشیه جاده ها و حریم رودخانه ها خلاف قانون صورت گرفته است؛ بنابراین با بی تدبیری برخی مسئولان مجوزهای غیرقانونی برای ساخت و سازها صادر شده است، البته وزارت جهاد کشاورزی، وزارت مسکن و شهرسازی و وزارت نیرو باید با مصوبه محکم و متقن در دولت از صدور مجوزهای غیرقانونی جلوگیری کنند.

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس شورای اسلامی، افزود: متاسفانه سختگیری مسئولان در جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز برای مردم عادی است، اما آنجایی که ویلاهای بزرگ و ساختمان های بلند مرتبه ساخته می شود به طور حتم  درپس این جریان ها حامیان دولتی قرار دارند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *