شهردار منطقه سه شهرداری رشت خبر داد:سمیه رستگار ۰۱۱

شمال ما: شهردار منطقه سه شهرداری رشت گفت:برای اولین بار شهرداری منطقه سه در استان گیلان همت به ساخت المان فرهنگ مکتوب کرده است.

 

به گزارش ایسنا، سمیه رستگار در خصوص نیم درصدی درآمدهای شهرداری به امور کتابخانه ها اظهار کرد: شهرداری تدابیری در خصوص پرداخت نیم درصدی به کتابخانه های عمومی اندیشیده که از طریق امور مالی در حال اقدام و کارسازی می باشد و بزودی اقدام خواهد شد .

وی همچنین در خصوص عملکرد شهرداری منطقه سه در جهت گسترش فرهنگ و فضا سازی امر کتاب و کتابخوانی بیان کرد: برای اولین بار شهرداری منطقه سه در استان گیلان همت به ساخت المان فرهنگ مکتوب مشتمل بر سه جلد کتاب با عناوین کتابهای دافعه و جاذبه ،فرهنگ لغت استاد معین و کتاب علل و گرایش به مادی گرایی در مجاورت کتابخانه امام رضا (ع) واقع در محدوده منطقه ۳ کرده است که بزودی به بهره برداری خواهد رسید.

شهردار منطقه سه همچنین از اجرای پروژه فضای مکث با مساحت هزار متر مربع با عنوان  ایستگاه اندیشه نام برد و گفت: این ایستگاه در فضایی بسیار شاد و فرهنگی متفاوت با سایر فضاهای مکث در شهر رشت طراحی شده  و به زودی به ساخت و بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد:این ایستگاه در بلوار شهید احمد زاده جانمایی شده است و در مجاورت آن غرفه‌هایی به جهت عرضه محصولات فرهنگی و کتاب در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد:با توجه به اینکه دو پارک بزرگ ملت و کشاورز در محدوده منطقه سه وجود دارد،در نظر داریم از اتوبوسهای مستهلک در شهرداری استفاده کرده و به بازسازی و ایجاد جانمایی جذاب در این اتوبوسها پرداخته و در این دو پارک به جهت عرضه کتاب و محصولات فرهنگی جانمایی و مورد استفاده قرار دهیم .

رستگار همچنین با ذکر اهمیت مقوله کتاب و کتابخوانی و مغفول ماندن امر مطالعه در خانواده‌های امروزی گفت: شهرداری رشت و منطقه سه از هیچ کوششی در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی فروگذار نبوده است.

وی با اشاره به روز جهانی کتاب کودک ابراز کرد:برای اولین بار در کشور در شهرداری منطقه سه در جشنی بسیار شاد و مفرح با عنوان ” شهردار برای کودکان قصه می خواند” با قصه خوانی برای کودکان تلاش در ایجاد فرهنگ ترویج کتاب خوانی را کرده است.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *