+ گزارش تصویریIMG_-(151)

شمال ما: مدیر آسایشگاه و معلولان غرب گیلان در مراسم افتتاح تالار فرشتگان آسایشگاه سالمندان و معلولان غرب گیلان با بیان اینکه این آسایشگاه از سال ۷۳ با همت مسئولان وقت شهرستان و استان ساخته شده است، اظهار کرد: در ابتدا این مرکز کارهای توانبخشی را انجام می‌داد.

کامران گل‌شکن، پذیرش بیشتر مددجویان آسایشگاه مذکور را از سال ۷۴ عنوان کرد و افزود: مددجویان آسایشگاه از شهرستان‌های غرب گیلان مانند صومعه‌سرا، فومن، شفت، تالش و رشت است.

وی با اشاره به اینکه معلولان ذهنی بالای ۱۴ سال نیز در این مرکز پذیرش شدند، تصریح کرد: پس از روی کار آمدن هیئت امنای جدید آسایشگاه توسط ۳۱ فرهیخته در عرصه‌های مختلف علمی، بازاریان و پزشکان اداره شد و مشکلات اقتصادی مرکز به صفر رسید.

وی افزود: تالار فرشتگان آسایشگاه معلولان غرب گیلان با کارایی چند منظوره توسط سه نفر خیر صومعه‌سرایی و غیر صومعه‌سرایی ساخته شده است.

به گفته این مسئول، تالار مذکور از سال ۹۰ در دو طبقه با مساحت دو هزار و ۵۰۰ مترمربع شامل سالن‌های نگهداری معلولان به صورت مجزا و تالاری برای برگزاری سمینارها، همایش‌ها مذهبی ساخته شده است و تمام درآمد حاصله از اجرای برنامه‌ها در تالار فرشتگان صرف نگهداری مددجویان آسایشگاه می‌شود.

مدیر آسایشگاه سالمندان و معلولان غرب گیلان با بیان اینکه با ساخت این مرکز ظرفیت آن برای نگهداری از معلولان را تا ۱۰۰ نفر افزایش داده است، خاطرنشان کرد: اکنون ۱۱۰ مددجوی بستری در آسایشگاه و ۸۰ مددجوی بستری در منزل از طرح توانبخشی مبتنی بر خانواده خدمات دریافت می‌کنند.

به گزارش فارس، در حاشیه مراسم مذکور کلید ۵ واحد از ۱۴ واحد مسکونی مددجویی بهزیستی به صاحبان آنها اهدا شد و پیراهن علیرضا جهانبخش که در بازی مقابل آرژانتین به تن داشت نیز برای ساخت واحدهای مسکونی مددجویی بهزیستی رودبار به مزایده گذاشته شد.

هیئت مدیره آسایشگاه کهریزک تهران نیز مبلغ ۳۰ میلیون تومان به آسایشگاه سالمندان و معلولان غرب گیلان اهدا کرد.

.

IMG_-(3)

.

IMG_-(23)

.

IMG_-(38)

.

IMG_-(48)

.

IMG_-(71)

.

IMG_-(91)

.

IMG_-(99)

.

IMG_-(132)

.

IMG_-(136)

.

IMG_-(139)

.

IMG_-(151)

.

IMG_-(156)

.

IMG_-(141)

.

IMG_-(160)


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *