شهردار رشت خبر داد:ثابت قدم ۰۳۶

شمال ما: شهردار رشت گفت: زیرگذر رشتیان در بهمن ماه امسال افتتاح می شود و این زیر گذر رفتارهای ترددی بی‌دلیل را کاهش می‌دهد.

محمدعلی ثابت‌قدم در حاشیه بازدید کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی رشت از پروژه پیاده راه‌سازی، در گفت و گو با خبرنگار ایسنا- منطقه گیلان، با اشاره به اینکه این پروژه محرک توسعه شهر است اظهار کرد: این پروژه از بافت مرکزی شهر شروع و تا انتهای خواهر امام رشت ادامه دارد و یک مسیر گردشگری اقتصادی مذهبی فرهنگی است.

وی افزود: اهداف این پروژه زمانی محقق می‌شود که بتوانیم زمان انجام پروژه را تسریع کنیم و باقیمانده پروژه‌ها را که در بودجه سال آینده برای آن‌ها برنامه‌ریزی می‌شود؛ به این پروژه متصل نماییم.

شهردار رشت گفت:با انجام این پروژه‌ها با هزینه معقول می‌توانیم گردشگر را وارد استان کنیم و اقتصاد شهروندان را رونق دهیم و برای این امر سند بالا دستی وجود دارد که آن سند طرح جامع استان است و تا پایان سال ۹۸ محدوده حمل و نقل همگانی شهر رشت اجرایی می‌شود.

ثابت‌قدم با بیان اینکه رفتارهای ترافیکی مسافران و شهروندان از قبل برنامه‌ریزی می‌شود خاطرنشان کرد: این امر سفرهای بی‌دلیل را حذف و سفرها را درست هدایت می‌کند.

شهردار رشت از افتتاح زیرگذر رشتیان در بهمن ماه امسال خبر داد و تصریح کرد: این زیر گذر رفتارهای ترددی بی‌دلیل را کاهش می‌دهد.

ثابت قدم ارزش افزایی فضای گردشگری شهر رشت و ماندگاری مسافر در شهر را مورد تأکید قرار داد و با اشاره به وجود ۷۰ کاروانسرا در رشت گفت: برای ایجاد فضاهای گردشگری این کاروانسراها و بازار شهر مورد توجه است.

وی با بیان اینکه محدوده پیاده راه‌سازی تا پایان اسفندماه به اتمام می‌ رسد،افزود:در حوزه ساماندهی دست‌فروشان زمین‌هایی شناسایی شده است و جانمایی‌ها در حال انجام است تا دست‌فروشان ساماندهی شوند.

شهردار رشت با اشاره به برنامه‌ریزی برای توسعه و ساماندهی پارکینگ‌ها افزود:مرمت ساختمان مرکزی شهرداری در قالب لایحه ای در شورا مطرح می‌شود که از لحاظ میراث فرهنگی امکان اقتصادی خوبی برای استان فراهم می‌کند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *