اعزام بازرس ویژه دولت به منطقه؛گردنه حیران ۰۱۶
اکنون ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی وارد عمل شده و اخبار منتشره از ارتباط یک نماینده اصولگرای سابق اردبیل و نماینده اصلاح طلب فعلی این شهر در پرونده یاد شده حکایت دارد…

شمال ما: خبر زمین خواری در گردنه حیران در صفحه بسیاری از روزنامه های سیاسی جای گرفت.

به گزارش شمال ما، طبق اخبار رسیده از منابع موثق، جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری، بازرس ویژه جهت بررسی زمین‌خواری‌ها و ویلاسازی‌های صورت گرفته در منطقه گردنه حیران فرستاده است.
.
گردنه حیران تیتر یک روزنامه ها+ تصاویر
.
روزنامه جمهوری اسلامی عکس صفحه نخست خود را با تیتر « ورود دستگاه قضایی برای برخورد با زمین خواران در گردنه حیران» در کنار عکسی از این منتطقه اختصاص داد.
.
گردنه حیران تیتر یک روزنامه ها+ تصاویر
.
روزنامه شهروند نیز در اقدامی مشابه یا تیتر «حیرت حیران از دست زمین خواران» گزارشی در خصوص اقدامات انجام شده نوشت.
.
گردنه حیران تیتر یک روزنامه ها+ تصاویر
.
روزنامه شرق با تیتر «جهانگیری، پیگیر پرونده گردنه حیران شد» در صفحه نخست خود به این ماجرا پرداخت و گزارشی با عنوان « زمین خواری خانوادگی» منتشر کرد.
.
گردنه حیران تیتر یک روزنامه ها+ تصاویر
.
روزنامه آرمان با تیتر « چه کسی سرگردنه نشسته است؟» عکس اسحاق جهانگیری را در صفحه نخست خود کار کرد و گزارشی در مورد « احتمال دخیل بودن برخی از مدیران دولت گذشته» در این ماجرا منتشر کرد.
به گزارش زیست بوم: روزنامه فرهیخگان با یادداشت «حیرانی از زمین خواری» و روزنامه افکار با سخنان دادستان کل کشور در خصوص «برخورد با متخلفان ساخت و ساز در گردنه حیران»  در صفحه نخست خود به این موضوع واکنش نشان داده اند.
.
همچنین تابناک نوشت: سالها پس از اینکه ساخت و سازهای مجاز و غیر مجاز چهره گردنه زیبای حیران را مخدوش کرد، اکنون ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی وارد عمل شده و اخبار منتشره از ارتباط یک نماینده اصولگرای سابق اردبیل و نماینده اصلاح طلب فعلی این شهر در پرونده یاد شده حکایت دارد.
در حالی که بعد از برنامه ویژه خبری پنجشنبه ۲۲ مرداد ماه و اظهارات نماینده آستارا، برخی رسانه های اصولگرا با تیتر «افشای زمین‌خواری بستگان نماینده اصلاح‌طلب در گردنه حیران» این گزارش را منتشر کردند ولی با مطالعه متن کامل همین میزگرد نام بستگان یکی از نمایندگان اصولگرای سابق مجلس که اتفاقا عضو هیات رئیسه هم بوده است، دیده می شود.در این برنامه تلویزیونی علاوه بر صفر نعیمی نماینده آستارا، داوود محمدی نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به صورت حضوری، ابراهیم رئیسی دادستان کل کشور، و معاون سازمان حفاظت از جنگلها نیز حضور داشتند.در این برنامه نماینده مردم آستارا در مجلس تاکید کرد که «از سال ۱۳۸۶ برای ۱۶۰ هکتار به نام سه روستا طرح هادی تهیه شد و با اجرای آن، معابر و سایر زیرساخت‌ها هم ایجاد شد و قیمت زمین بالا رفت. بعد تعدادی از افراد متنفذ از شهرستان و استان مجاور به نام وابستگان خود اقدام به تغییر کاربری برای آن منطقه ۱۶۰ هکتاری کردند.»وی در ادامه تاکید کرد: «پس از آن ، اقدام به خرید زمین‌های خارج از محدوده طرح هادی کردند. و بعد از آن هم به بهانه بازنگری طرح مذکور، ۱۰۰ هکتار دیگر نیز به آن ۱۶۰ هکتار اضافه شد یعنی شد ۲۶۰ هکتار که پس از امضای مقامات مربوط با تغییر کاربری و جابجایی‌اش، دولت تغییر کرد و در تصویب نهایی دچار به مشکل شدند یعنی تصویب نهایی عقیم ماند.»

در این جا بود که بعد از اصرار مجری مبنی بر اینکه چه کسانی نفوذ کردند ، این نماینده مجلس چنین گفت : «مثلا آقای م.پ برادر نماینده اردبیل، آقای ر حسابدار آقای پ بودند.» این افراد که صفر نعیمی از آنها نام برد به خانواده ذینفوذ «پ» در اردبیل بر می گردد که تا کنون دو عضو این خانواده، کسوت نمایندگی مجلس را عهده دار بوده اند و هر دو نیز گرایش اصلاح طلبانه داشتند. هر چند که برادری که هم اکنون نماینده است به رئیس مجلس نیز نزدیک است.

اما نعیمی در ادامه تصریح کرد: مثلا ن. ن و پ.ن خواهران این نماینده مجلس بودند. آقای ک.ح مدیر کل میراث فرهنگی اردبیل بودند.

نماینده دیگری که نعیمی مدعی است خواهرانش در زمین خواری گردنه حیران نقش دارند، از نمایندگان ادوار مجلس است که در دوره ای نیز در هیات رئیسه مجلس عضویت داشت. وی اصولگراست و برادرش نیز از مسولان ارشد یکی از نهادهای کشور است.

آنچه اظهارات صفر نعیمی را قرین به یقین می کند این است که اخیرا نیز عزت‌الله یوسفیان‌ملا نماینده مردم آمل و عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از زمین‌خواری و ساخت‌وساز غیرمجاز میلیاردی برخی مقامات ارشد دولتی و برخی نمایندگان سابق و فعلی مجلس در «گردنه حیران» خبر داده بود.

جالب این است که خانواده «پ» و خانواده «ن» به لحاظ مواضع سیاسی در دو قطب مخالف هم قرار دارند ولی اکنون در ماجرای زمین خواری دیده می شود که ما هر دو خانواده برده می شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *