استاندار گیلان:نجفی012

شمال ما: استاندار گیلان بر ضرورت فراهم کردن زمینه مناسب برای تحصیل دانش‌آموزان ساکن روستاهای صعب العبور تأکید کرد.

به گزارش ایلنا، محمدعلی نجفی در هفتمین نشست شورای آموزش و پرورش گیلان با اشاره به محدودیت‌های کشوری در بکارگیری نیروهای پیش دبستانی، در اولویت قرار گرفتن این افراد در جذب نیروهای آموزش و پرورش را ضروری دانست و افزود: باتوجه به فضای خالی که طی سال‌های آتی در پی بازنشسته شدن نیروهای آموزش و پرورش ایجاد خواهد شد این افراد باید در اولویت جذب قرار گیرند و نباید احساس شود که بخشی جامانده‌اند.

وی کسب رتبه ششم کشوری توسط استان‌گیلان در بخش تحویل پروژه کلاس‌های درس را از جمله اقدامات مثبت در بحث آموزش و پرورش برشمرد و افزود : این در حالی است که گیلان در سال ۹۲ جزو ۵ استان آخر کشور بود.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: آمار و ارقام موجود در سازمان آموزش پرورش نشان دهنده تلاش بی‌وقفه مسئولان این سازمان در راستای بهبود وضعیت دانش‌آموزان استان گیلان است.

نجفی تلاش هوشمندانه، آگاهانه و وجود هماهنگی و فضای همدلی و همکاری فراهم شده در استان را موجب تحولات ایجاد شده دانست و افزود : باعنایت خداوند امروز از فضای عقب ماندگی های استان در حال خارج شدن هستیم.

وی افزود: باید تلاش کنیم این برتری‌هایی که در بخش‌های مختلف استان ایجاد شده را حفظ کنیم.

نجفی بر ضرورت استاندارد سازی سیستم گرمایشی تمامی مدارس استان تا پایان سال ۹۵ تاکید کرد و اظهار داشت: باتوجه به قرار گرفتن در فصل سرما باید مدیران بخش‌های مختلف علی‌الخصوص بخش‌های بحران حضور قوی داشته باشند.

وی همچنین با بیان اینکه باید از فضای معنویت و تربیت قرآن بیشتر بهره گیریم، افزود: نگاه قرآنی و اهل بیت موجب خواهند شد تا کارها راحت تر پیش رود.

نماینده‌عالی دولت در گیلان بر ضرورت فراهم‌کردن زمینه مناسب برای تحصیل دانش‌آموزان ساکن روستاهای صعب‌العبور تأکید کرد و افزود: با توجه به تعداد کم روستاهای صعب‌العبور باید با همکاری دهیاری‌ها با جابجایی و حمل و نقل این دانش آموزان زمینه تحصیل هر چه بهتر آنها را فراهم کنیم.

نجفی تاکید کرد: دارا بودن نگاه پژوهشی و ابتکاری در تمام نهادها به‌ویژه نهاد آموزشی و فرهنگی آموزش و پرورش، موجب ارائه ابتکار و اختراع در مدل‌های مختلف دانش‌آموزی است و تقدیر از دانش‌آموزانی که پژوهش‌های برتر داشته‌اند، موجب ترغیب سایر دانش‌آموزان جهت کسب اطلاعات از طریق مطالعه و پژوهش خواهد شد.

نماینده‌عالی دولت در گیلان در بخش دیگری از سخنانش با تبریک فرا رسیدن روز دانشجو اظهار کرد: روز دانشجو پاسداشت آرمان‌خواهی، استقلال‌طلبی و مبارزه با تحجر و استکبار را گرامی می‌داریم.

وی روز دانشجو را در راستای آرمان‌ها و استقلال‌طلبی دانشجویان عنوان کرد و افزود: حس استقلال‌طلبی و مهرورزی دانشجویان بر محور عدالت‌طلبی و ارزش‌های انسانی است.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *