تبدیل ایده‌های جهت بخش به کسب و کار؛چالش پویش درآمد محیط‌زیست ۹۱

شمال ما: رویداد ملی کارآفرینی “چالش پویش درآمد محیط زیست” عصر امروز به میزبانی پارک علم وفناوری گیلان در رشت آغاز به کار می‌کند.

 

محمدرضا پژوهنده در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: نخستین رویداد چالش پویش درآمد محیط زیست ایران به میزبانی پارک علم و فناوری گیلان از امروز تا ۱۸ شهریور در رشت برگزار می‌شود.

مسئول برگزاری نخستین رویداد چالش پویش درآمد محیط زیست ایران هدف از برگزاری این همایش را تبدیل ایده‌های جهت بخش به کسب و کار عنوان کرد و گفت: در این رویداد، متخصصان حوزه محیط زیست ایده‌های خود را مطرح می‌کنند.

وی تصریح کرد: ایده‌های ارائه شده تا پایان این رویداد پخته‌تر می‌شود و ۱۸ شهریور روز پایانی این رویداد، بهترین ایده‌ها به‌وسیله مسئولان و سرمایه‌گذاران انتخاب می‌شوند.

پژوهنده با بیان اینکه به‌عنوان برگزار کننده تلاش می‌کنیم ایده‌ها به کسب و کار تبدیل شود، بیان کرد: مرکز رشد دانشگاه گیلان اعلام کرده که به تیم اول این همایش تسهیلات رایگان اختصاص دهد.

مسئول برگزاری این رویداد اظهار کرد: سازمان فناوری اطلاعات و پارک علم و فناوری استان نیز این وعده را دادند که از طرح های درآمدزا حمایت کنند و تسهیلات لازم را به آنها اختصاص دهند.

پژوهنده شرکت‌کنندگان این همایش را NGO‌های فعال در محیط زیست عنوان کرد و گفت: حدود ۸۰ نفر در این رویداد بزرگ ملی ثبت نام کردند.

نخستین رویداد ملی کارآفرینی «چالش پویش درآمد محیط‌زیست» با طراحی جدید و متفاوت به میزبانی پارک علم و فناوری گیلان از ۱۰ تا ۱۸ شهریور در رشت برگزار می‌شود.

مشکلات تالاب‌ها، رودخانه‌ها، جنگل‌های استان گیلان، فاضلاب‌های خانگی، کشاورزی و صنعتی، شکار و صید بی‌رویه گونه‌های مهاجم غیربومی مانند آزولا و سنبل آبی و گونه‌های درخطر انقراض استان و تنوع زیستی آنها و استفاده از کود و سموم شیمیایی از موضوعات مورد بررسی در این همایش هستند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *