شمال ما: بیست و یکم شهریور ماه همزمان با روز سینما، مراسم  رونمایی از مجموعه فیلم «رشت، قصه‌های یک شهر» در مجتمع فرهنگی خاتم الانبیای رشت برگزار شد.

در این برنامه که با استقبال خوب هنر دوستان گیلانی روبرو شد ۱۰ فیلم سینماگران گیلانی به نام پرگار (به کارگردانی مسعود بهارلو)، عروس (عقیل علیزاده)، ویترین (شهریار پورسیدیان) قرمز ساده (داوود اشرفی)، آقای داغان (مجتبی کوهکن)، روزهای آخر اسفند (البرز پورصیاد)، انعکاس، (مهرداد محبعلی‌زاده) کوچه گردو (محمدضا مجلسی) این خانه روشن است (سید محمود اریب) و دور شهر (جواد میرزایی) اکران شد.

فیلم شهر

جواد میرزایی مسئول انجمن فیلم شهر با بیان اینکه سینماگران افرادی هستند که می‌خواهند امروزی متفاوت از دیروز داشته باشند گفت: از تمام آنهایی که به نوعی فعالیت این جمع را می پسندند دعوت به همکاری می‌کنیم.

او مساعدت مسئولین حاضر را جهت تسهیل امور سینمایی خواستار شد و گفت: برای هم اندیشی و کنار هم بودن به یک پاتوق فرهنگی به مانند انجمن فیلم شهر نیازمندیم. میرزایی افزود: فیلم شهر می‌تواند قوی‌ترین تریبون شهر باشد.

رشت شهری مبتنی بر هنر

محمد علی ثابت قدم شهردار رشت نیز در این مراسم رشت را شهری مبتنی بر هنر خواند و گفت: احیای تماشاخانه‌های قدیم و احداث سالن‌های تئا‌تر و سینمای جدید با کمک بخش خصوصی نیاز شهر است.

شهردار رشت افزود: این امر نیازمند بستر مناسب است که با مشارکت عمومی شهروندان در این زمینه می توانیم شاهد شکوفایی آن باشیم.

جشنواره فیلم شهر

وعده‌ی برگزاری یک جشنواره تحت عنوان جشنواره فیلم شهر با رویکردی امور شهروندی هم از جمله موارد مطرح شده در این گردهمایی بود که البته زمان برگزاری آن به بعد از ایام محرم و صفر موکول شد.

همچنین در این مراسم متن نامه‌ای از فرزاد موتمن کارگردان مطرح سینما که نتوانسته بود در جمع هنرمندان رشتی حضور پیدا کند خوانده شد.

در این گردهمایی با یادی از پیشکسوتان عرصه تئاتر و سینمای رشت، انوش نصر به عنوان نماینده پیشکسوتان دقایقی برای حاضران به سخنرانی پرداخت.

در ادامه مراسم از نوجوانان سینماگر، صاحبه و فاطمه خدمتگزار برای ساخت فیلم‌های کوتاه آدم‌های سر به زیر تقدیر به عمل آمد.

همچنین از پوستر نخستین جشنواره فیلم کوتاه «چشم شهر» نیز رونمایی شد.

در این مراسم تعدادی از اعضای شورای شهر مانند رضا رسولی، رفیعی نوده و موسوی روزان نیز حضور داشتند.

.

منبع: گیل نگاه/ مهدیه عطایی

.

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *