نماینده ولی فقیه در گیلان:آیت الله قربانی ۰۱۱

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: وضعیت نامناسب رودخانه‌های گوهررود و زرجوب سبب سرافکندگی مسؤولان و دولت است.

به گزارش فارس، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی در دیدار با معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تبریک هفته دولت و گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: از سفر معاون رئیس جمهور به گیلان در راستای برطرف کردن مشکلات این استان قدردانی می‌کنیم.

وی، استان گیلان را محلی برای تنفس مردم ایران عنوان کرد و افزود: مردم از نقاط مختلف کشور برای استفاده از هوای سالم و طبیعت چشم‌نواز به گیلان سفر می‌کنند.

امام جمعه رشت با تأکید بر حفظ محیط زیست گیلان برای تمام مردم ایران، بیان کرد: وضعیت گوهررود و زرجوب سبب سرافکندگی مسؤولان و دولت است.

قربانی از ساخت تندیس برای محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور در گیلان خبر داد و تصریح کرد: جلوی موضوع مذکور را گرفتم و اعلام کردم تا زمانی که رودخانه‌های گوهررود و زرجوب پاکسازی و احیا نشده است، نباید تندیسی ساخته شود.

وی به آلودگی تالاب انزلی اشاره کرد و گفت: تالاب‌ها محلی برای زندگی پرندگان و آبزیان محسوب می‌شوند اما اکنون تالاب‌های گیلان از وضعیت مناسبی برخوردار نیستند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به بازدید از تالاب «امیرکلایه»، خاطرنشان کرد: وضعیت تالاب مذکور نسبت به سال‌های گذشته بسیار تغییر کرده و نامتوازن است.

قربانی به مساحت یک‌هزار و ۳۰۰ هکتاری تالاب «امیرکلایه» اشاره کرد و یادآور شد: در منطقه مذکور می‌توان محیطی گردشگری ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه گیاه مهاجم «آزولا» تالاب لاهیجان را دربر گرفته است، اظهار کرد: تالاب‌های گیلان نیازمند پاکسازی و احیا هستند.

امام جمعه رشت به ورود فاضلاب به رودخانه‌ها، تالاب‌ها و دریا در گیلان اشاره کرد و افزود: انتظار داریم دولت در مورد برطرف کردن آلودگی مناطق مذکور فکری کند.

قربانی، طبیعت گیلان را محل مناسبی برای رونق گردشگری خواند و بیان کرد: بنده طرفدار حفاظت محیط زیست هستم و از مسؤولان می‌خواهم فضای زیبای استان‌های گیلان و مازندران را برای تمام مردم کشور زیبا نگه‌دارند.

به گزارش فارس، حضور در جلسه کارگروه پسماند گیلان، دیدار با محمدعلی نجفی استاندار، نشست با مجمع نمایندگان گیلان و دیدار با آیت‌الله قربانی نماینده ولی فقیه در استان از برنامه‌های نخستین روز از سفر دو روزه معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به گیلان است.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *