دبیرشورای هماهنگی روابط عمومی‌های گیلان:یوسف گلشن ۰۱۳

شمال ما: دبیرشورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان گیلان از اجرای بیش از ۵۴۰ برنامه متنوع فرهنگی و هنری در دهه فجر امسال توسط روابط عمومی‌های فرمانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان خبر داد و گفت: روابط عمومی‌ها در جهت پرشورتر کردن برنامه‌های دهه‌فجر گام بر می‌دارند.

به گزارش ایسنا، یوسف گلشن با اشاره به آغاز ویژه‌های برنامه‌های دهه مبارک فجر گفت:بر اساس گزارشات رسیده در دهه فجر امسال بیش از ۵۴۰ برنامه فرهنگی و هنری در قالب‌های مختلف توسط روابط عمومی‌های فرمانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان برگزار می‌شود.

وی تقویت امید، نشاط، همبستگی و وحدت در بین اقشار مردم همراه با برنامه‌های نوآورانه را از رویکردهای برنامه‌های دهه فجر امسال عنوان و خاطرنشان کرد: علاوه بر برنامه‌ریزی مراسم افتتاح پروژه‌های عمرانی و مراسم مختلف که روابط عمومی‌ها در آن سهیم هستند، برگزاری جشن‌های انقلاب در دستگاه‌های اجرایی،آذین بندی،چراغانی و فضاسازی ادارات،نهادها،مدارس و نقاط مختلف شهرها و روستاها، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی، برگزاری نشست‌های خبری،برپایی نمایشگاه‌های عکس،پوستر،روزنامه‌های آرشیو انقلاب و وصیت نامه‌های شهدا از مهمترین برنامه‌های اجرایی توسط روابط عمومی‌ها است.

مسئول کمیته سازمان‌ها و نهادهای ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان نقش روابط عمومی‌ها را در برگزاری شایسته‌ی برنامه‌های دهه فجر بسیار موثر دانست و گفت: روابط عمومی‌ها با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها، پتانسیل موجود در دستگاه‌ها و تبلیغات محیطی در پرشورتر کردن برنامه‌های دهه‌فجر گام بر می‌دارند.

گلشن با اشاره به اینکه رسانه‌های ارتباط جمعی استان با تبیین دستاوردهای ارزنده نظام در بخش‌های مختلف زمینه حضور گسترده‌تر مردم استان در برنامه‌های ایام الله دهه فجر امسال را فراهم می‌کنند گفت: تمام تلاش روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی گیلان این است که از ظرفیت ارزشمند رسانه‌های ارتباط جمعی استان برای تبیین اقدامات، فعالیت‌ها و خدمات نظام استفاده بهینه کنند.

مدیرکل روابط عمومی استانداری گیلان همچنین به نقش تاثیرگذار شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان در تصمیم‌گیری، برنامه‌ریزی و اطلاع‌رسانی مناسبت‌های مختلف اشاره و خاطرنشان کرد: در جهت چابک‌سازی این شورا در جلسات مختلفی که از بدو تشکیل تاکنون برگزار شده است نسبت به بررسی مواد و اصلاح اساسنامه اقدام و تصمیم‌های موثری اتخاذ شد.

دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان از تشکیل کمیته‌های تخصصی در نشست اخیر شورا خبر داد و افزود: این کمیته‌ها در جهت پیشبرد بهتر اهداف و امور تخصصی مربوط به روابط عمومی‌ها تشکیل شده است تا با ارائه پیشنهادات کاربردی، در جلسات شورا نسبت به آن تصمیم‌گیری شود.

وی به تشکیل ۷ کمیته تخصصی در شورای هماهنگی روابط عمومی های استان اشاره کرد و افزود: عناوین کمیته‌ها شامل؛ کمیته نظارت ارزیابی عملکرد ،کمیته منابع انسانی،آموزش و پژوهش، کمیته طرح و برنامه، کمیته ارتباطات،تبلیغات و اطلاع رسانی، کمیته مراسم،مناسبت‌ها و تشریفات، کمیته شهرستان‌ها و کمیته امور بین‌الملل هستند که هر کدام از آن‌ها با مسئولیت یکی از اعضای شورا تشکیل جلسه می‌دهد.

گلشن بر ضرورت آموزش روابط عمومی‌های استان در قالب‌های مختلف تاکید و تصریح کرد: این اقدام مهم و اساسی در کمیته‌ی آموزش این شورا در حال بررسی است تا با ارائه پیشنهادات نسبت به عملیاتی کردن آن تصمیم‌گیری شود.

وی همچنین از برگزاری دوره تشریفات اداری ویژه مدیران روابط عمومی‌ها استان به همت این شورا در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

مدیرکل روابط عمومی استانداری گیلان به برنامه‌ریزی برای برگزاری شایسته‌ی ویژه برنامه روز روابط عمومی سال ۹۵ اشاره کرد و گفت: کیفی‌سازی برنامه‌های این روز در دستور جلسه‌ی بعدی این شورا قرار دارد که در خصوص آن تبادل نظر خواهد شد.

گلشن یکی دیگر از برنامه‌های اصلی شورا را برگزاری انتخابات شورای هماهنگی روابط عمومی‌های شهرستان های استان در آینده نزدیک عنوان و خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا با تشکیل این شورا در شهرستان‌ها، هم افزایی مورد نظر در بحث اطلاع رسانی برنامه‌های دهه مبارک فجر،هفته دولت و روز روابط عمومی را اجرایی کنیم.

وی افزود: سایت اختصاصی شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان نیز در راستای اطلاع‌رسانی بهتر از سوی روابط عمومی استاندازی راه‌اندازی می‌شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *