در آبچالکی و ملاط؛پسماند پزشکی 011

شمال ما: در بهمن ماه سال گذشته خبری با تیتر “لنگرود در محاصره زباله ها به روایت تصویر” منتشر شد که در آن خبر، تصاویری از ۶ نقطه شهر لنگرود منتشر شد که انواع زباله ها در آن محل ها رها شده بود.

بعد از انتشار آن خبر، بخشی از زباله ها جمع آوری شد ولی اقدام اصولی و کافی برای جمع آوری و پاکسازی زباله ها انجام نشد.

زباله ها را میتوان به عنوان یکی از مهمترین تخریب گران محیط زیست به حساب اورد.

البته چنگال های آهنین که در پرشکوه، حاجی سرا، لیلاکوه و … که به بهانه های گوناگون دست به تخریب محیط زیست زده اند را نیز میتوان در لیست تخریب گران محیط زیست قرار داد.

رها سازی زباله های عفونی و آزمایشگاهی در آبچالکی و ملاط نیز از دیگر اقدامات برخی از افراد است که بدون در نظر گرفتن سلامت مردم، اقدام به انجام این کار کرده اند.

در بین زباله ها، فیش های مربوط به برخی از مطب ها و آزمایشگاه های لنگرود نیز مشاهده میشود که البته تصاویر آن مخدوش شده است و در صورت اقدام عملی از سوی مسئولین، به متولیان ارجاع داده میشود.

البته دهیار ملاط در این خصوص پیگیری های مربوطه را انجام داده است که جواب یکی از مسئولان شبکه بهداشت لنگرود خطاب به دهیار این بود که ”شما آن افراد خاطی را پیدا و تحویل دهید و ما نیز اقدامات لازم را انجام میدهیم” !!!

به گفته عبدالله پور، دهیار ملاط، رها سازی رباله های عفونی که در چند نقطه از آبچالکی و ملاط و حتی در گوشه خیابان رها سازی شده است از اسفند ماه سال گذشته مشاهده شده که علی رغم ارسال گزارشات مربوطه، تاکنون اقدامی انجام نشده است.

با مشاهده زباله های موجود، میتوان دریافت که آن ها مربوط به مطب ها، آزمایشگاه ها و یا مکان های بهداشتی باشد که اگر چنین باشد جای بسی تاسف دارد.

مکان هایی که باید سلامت جامعه را تامین کنند چگونه در اقدامی ناشیانه دست به چنین کاری میزنند و سلامت جامعه را به راحتی به خطر می اندازند؟!

منبع: لنگرنیوز/ خزرآنلاین

تصاویر زیر تنها نمونه ای از زباله های عفونی می باشد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *