رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی؛رضا مسرور ۰۲۵

شمال ما: مهندس رضا مسرور ریاست هیات مدیره و مدیرعامل سازمان در جریان بازدید از روند پیشرفت پروژه ها و طرح های عمرانی و زیرساختی منطقه از رشد ۷۷ درصدی اعتبارات جذب شده طرح های عمرانی منطقه به نسبت مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، مهندس مسرور با بیان اینکه با اتخاذ سیاست تمرکز بر پروژه های کلیدی و هسته های اساسی توسعه بر مبنای برنامه ریزی core planning این میزان رشد در تخصیص اعتبارات برای تسریع در اجرای این پروژه ها تحقق یافته ،افزود : عمده این اعتبارات مالی برای تسریع در اجرای پروژه هایی نظیر موج شکن های شرقی و غربی و اسکله بندر کاسپین ، احداث بلوار دسترسی به این بندر و همچنین تقاطع غیر همسطح ورودی بندرگاه کاسپین هزینه شده است.

رییس هیات مدیره سازمان با بیان اینکه اعتبارات صرف شده ، برنامه هسته اصلی توسعه منطقه یعنی امکان استفاده از ظرفیت مبادلات تجاری دریای خزر و راه اندازی کریدورهای ترانزیتی با محوریت مجتمع بندری کاسپین و حلقه های زیر ساختی مرتبط با آن را پشتیبانی می نماید تصریح کرد : در آینده نزدیک با بهره برداری از این مجتمع بندری شاهد تحولات شگرفی در بخش های اقتصاد و اشتغال و حوزه های مرتبط با آن خواهیم بود.

مهندس رضا مسرور با اشاره به اینکه حدود ۷۰ درصد مجموع درآمدها ی کسب شده سازمان از ابتدای سال تاکنون برای اجرای طرح های عمرانی و زیرساختی منطقه هزینه شده اظهار داشت : حدود ۱۰ درصداز این درآمدها نیز برای نگهداری طرح های عمرانی به بهره برداری رسیده مصرف شده است تا در کنار سرعت بخشیدن به روند اجرای طرح های عمرانی موضوع نگهداشت آنها نیز به طور همزمان مورد توجه قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان در خصوص رشد مناسب نسبت هزینه های عمرانی به جاری سازمان گفت: با این میزان رشد تحقق یافته در عملکرد عمرانی، شاخص نسبت هزینه کرد طرح های عمرانی به هزینه های جاری در سال ۱۳۹۴ به ۸۶ درصد رسیده که نشان از جهت گیری استراتژیک سازمان برای تکمیل هرچه سریعتر طرح های عمرانی و زیرساختهای مورد نیاز منطقه دارد.

مدیرعامل سازمان در ادامه از مرکز همایش ها و نمایشگاهی منطقه بازدید و ضمن ارزیابی فرآیند کنترل پروژه بر لزوم تسریع در اجرای این طرح زیرساختی تاکید و افزود: لازم است مطابق برنامه ریزی زمانی صورت گرفته همه مساعی و همت مجموعه دست اندرکاران این طرح برای اتمام پروژه تا پایان سالجاری متمرکز گردد تا امکان برگزاری نمایشگاهها و همایش های ملی ، منطقه ای و بین المللی در سه ماهه اول سال آینده در آن فراهم آید.

گفتنی است پروژه مرکز همایش ها و نمایشگاه های منطقه از اواخر سال قبل آغاز گردیده تاکنون بیش از هفتاد درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *