استاندار گیلان؛نجفی012

شمال ما: استاندار گیلان به وضعیت شهر رشت اشاره کرد و گفت: شهر رشت عقب‌افتاده است و در این موضوع شکی نداریم.

به گزارش فارس، محمدعلی نجفی عصر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه گیلان با اشاره به اجرای طرح‌های شهری در این شهر اظهار کرد: تاکنون جلسه‌های مختلفی با نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی برگزار کردیم.

وی به طرح پیاده‌راه‌سازی شهر رشت اشاره کرد و افزود: نمایندگان مردم شهر رشت در مجلس شورای اسلامی با اصل طرح مذکور مخالف نیستند و امکان دارد طرح را برای شهر رشت خوب و کارآمد ببینیم اما نوع مراجعه‌کنندگان مردمی نشان می‌دهد اجرای طرح پیاده‌راه‌سازی متفاوت است.

نجفی با تاکید براینکه شهر رشت عقب‌افتاده است، بیان کرد: در عقب‌ماندگی شهر رشت شکی نداریم و نیازی نیست با شهرهای خارج از کشور مقایسه شود بلکه در مقایسه با شهرهای شیراز، اصفهان، اراک، قم، مشهد مقدس و حتی قزوین عقب‌ماندگی را در این شهر مشاهده می‌کنیم.

استاندار گیلان توسعه شهر رشت را نیازمند تلاش ویژه خواند و تصریح کرد: سه نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی از مدافعان شهردار این شهر بودند و افکار را با اندیشه حمایتی هدایت کردند.

وی به مشکلات مردم شهر رشت اشاره کرد و گفت: گلایه مردم رشت را به اعضای شورا و شهردار این شهر منتقل کردم و تذکر لازم داده شده‌است.

نجفی با اشاره به اینکه اعضای شورای شهر و شهردار رشت پاسخ قانع‌کننده‌ای ارائه کردند، خاطرنشان کرد: اجرای طرح‌ها منوط به تصویب در شورای ترافیک استان شد و طرح‌های اجرایی در این شورا به تصویب رسیده‌است.

استاندار گیلان، رشت را دارای بیشترین بارندگی عنوان کرد و یادآور شد: نگرانی‌هایی در ساخت‌وسازها در تعدادی از خیابان‌های شهر رشت وجود دارد و مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده‌است.

وی متذکر شد: به‌زودی جلسه ویژه بررسی پیشرفت فعالیت‌های اجرایی شهر رشت با حضور نمایندگان مردم این شهر در مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

نجفی با اشاره به بارندگی‌های اخیر در گیلان، اظهار کرد: مدیران رصد کاملی از وضعیت مناطق مختلف استان داشته‌باشند و هیئتی برای بررسی خسارت‌ها مشخص شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *