شهردار رشت:ثابت قدم ۰۱۹

شمال ما: شهردار رشت گفت: ما تلاش داریم با برنامه ریزی و فضا سازی با شکوه تر،شهر رشت را به گونه ای که تداعی گر زمان ابتدای انقلاب و دفاع مقدس باشد،در آوریم.

به گزارش ایسنا، دکتر ثابت قدم شهردار رشت در جلسه کمیته فضا سازی نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید استان گیلان اظهار کرد: وظیفه شهرداری در کمیته فضا سازی، تولید محتوا  و اجرای درست برای ترویج فرهنگ شهدا است.

وی ادامه داد:پیرو جلسات گذشته، شهرداری رشت برنامه های متنوعی را در این خصوص در دست اجرا دارد و در بحث ساماندهی تابلوهای در اختیار سازمانها و نیز نامگذاری کوچه ها مزین به نام مبارک شهدای شهر رشت و نصب تابلوهای آنها، در یک زمان بندی مشخص در کوتاه ترین زمانبندی ممکن انجام می پذیرد.

وی یادآورشد:باید با برنامه ریزی و فضا سازی با شکوه تر،شهر را به گونه ای که تداعی گر زمان ابتدای انقلاب و دفاع مقدس باشد،در آوریم.

وی اضافه کرد:معروفیت استان گیلان به واسطه ۸ هزار شهید دفاع مقدس است که به عنوان نمادی برای نسل های آینده به یادگار مانده است.

مهدوی فرماندار رشت نیز در این نشست ضمن بزرگداشت ساحت مقدس شهیدان علی الخصوص شهدای استان گیلان افزود: گرامیداشت یاد آنها کمتر از شهادت نیست، عملاً سیره عملی و نماد انقلاب، شهدا ی گرانقدر اسلام به عنوان یکی از نمادهای تربیت بزرگ انسانی است.

وی خاطرنشان کرد:همواره گرامیداشت ۸ هزار شهید به دفاع از ارزش های اسلامی ما کمک شایانی می کند.

وی تاکید کرد:در فضاسازی به گونه ای ویژه باید به گرامیداشت شهدا پرداخته شود و هدف اصلی همه ی دستگاه ها باید ایجاد شور و نشاط باشد تا یاد شهدا و حضور آنان در فضای گیلان عطر آگین شود.

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا با بیان اینکه ما هرچه داریم از شهدا است،تصریح کرد: ما باید مشارکت مردمی را توسط محله محوری افزایش دهیم و ظرفیت های موجود در میادین و محلات را برای برگزاری هر چه باشکوه تر بهره مند سازیم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد:برگزاری کنگره در استان باید به گونه ایی عالی و الگو یی مناسب در سطح کشور باشد تا پاسداشت خون تمام کسانی که زندگی خود را برای نظام گذاشتند گرامی نگه داشته شود.

نیکومنش افزود:کوچه های زیادی شناسایی شده و هر کوچه به نام شهدای گرانقدر نامگذاری خواهد شد.

قانع مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری نیز در خصوص برنامه های کنگره ۸ هزار شهید دفاع مقدس در حوزه فضا سازی محلات به برنامه های پیشنهادی انجمن ها و با مشارکت مساجد و هیات ها اشاره کرد و گفت:از آن جمله می توان به بازسازی صحنه وداع شهیدان، بازسازی کمک های مردمی هزار کامیون، بازسازی عملیات کربلای ۵ ، صحنه های به شهادت رسیدن شهدا اشاره کرد.

وی همچنین به ارائه  برنامه هایی با مشارکت کار گروه ها از جمله کار گروه شعر،قرآن و عترت، فیلم و عکس سینمای دیجیتال،موسیقی،کار گروه شهادت و ایثار و ایجاد نمایشگاه های حجمی و نمایش خیابانی پرداخت.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *