رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان خبر داد:%d8%b9%d9%84%db%8c-%d9%85%d9%86%d8%aa%d8%b8%d8%b1%db%8c-91
شمال ما: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از راه‌اندازی طرح‌‌های نیمه تمام صنعتی با استفاده از منابع ارزی و ریالی از محل صندوق توسعه ملی در این استان خبر داد.

به گزارش فارس، علی منتظری پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از طرح‌های تولیدی این شهرستان با اشاره به اجرای پروژه‌های مختلف در حوزه صنعت، معدن و بازرگانی گیلان اظهار کرد: بهسازی و نوسازی صنایع از اولویت‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت استان است.

وی به راه‌اندازی پروژه‌های بزرگ و مهم به‌ویژه طرح‌های نیمه تمام صنعتی در گیلان اشاره کرد و افزود: واحدهای مذکور با استفاده از منابع ارزی و ریالی صندوق توسعه ملی راه‌اندازی می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه صنایع کوچک و متوسط در اولویت راه‌اندازی هستند، تصریح کرد: اتمام طرح‌های مذکور از طریق کارگروه رونق تولید در استان پیگیری می‌شود.

منتظری، تسهیلات پیشنهادی برای راه‌اندازی واحدهای نیمه تمام توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان را ۲۰ هزار میلیارد تومان خواند و بیان کرد: نیاز است ۵۰۰ میلون دلار تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی در اختیار واحدها به‌ویژه طرح‌های نیمه تمام گذاشته شود.

وی بر حمایت از کارگاه‌های تولیدی تأکید کرد و گفت: طرح‌های پشتیبانی مشاغل خانگی در حوزه فرش دستباف گیلان ارائه شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به فعالیت ۱۳ هزار نفر قالی‌باف در حوزه فرش خانگی، خاطرنشان کرد: سالانه اعتبار کمی برای حوزه فرش‌بافی اختصاص داده می‌شود.

منتظری به ارائه سه طرح کارگاهی و دو هزار طرح مشاغل خانگی در سال ۹۵ اشاره کرد و یادآور شد: پنج میلیون تومان برای هر کدام از مشاغل خانگی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه ایجاد سه کارگاه با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال از پیشنهادهای سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان است، اظهار کرد: امیدواریم بانک‌های عامل و صندوق کارآفرینی امید در بخش مذکور فعال شوند تا بتوانیم دو هزار نفر را در حوزه مشاغل خانگی فعال کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان بر بهسازی و نوسازی صنایع در استان تأکید کرد و افزود: امسال موضوع مذکور در حوزه اقتصاد مقاومتی مد نظر است.

منتظری با اشاره به اینکه بخش بسیاری از صنایع کشور نیازمند بهسازی و نوسازی است، بیان کرد: امسال تعداد ۵۰ واحد صنعتی در گیلان را پیشنهاد کردیم تا هر کدام بتوانند از دو میلیارد تومان تسهیلات برخوردار شوند.

وی، اصلاح الگوی مصرف انرژی با جایگزینی سیستم تولید همزمان برق، حرارت و برودت را از برنامه‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان خواند و تصریح کرد: موضوع مذکور در صنایع بزرگ کشور آغاز شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به پیشنهاد اجرای طرح مذکور در پنج واحد بزرگ استان اشاره کرد و گفت: ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای هر کدام از واحدها پیش‌بینی شده است.

منتظری با اشاره به پیگیری وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه حفاظت محیط زیست، خاطرنشان کرد: موضوع مذکور آغاز شده و کاهش هزینه انرژی واحدهای فولادی و سیمانی در دستور کار است.

وی به پشتیبانی از متقاضیان تاسیس فروشگاه‌های بزرگ، چندمنظوره و زنجیره‌ای در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: توانمندسازی بخش مذکور در استان حائز اهمیت است.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *