با وجود نارضایتی شهروندان؛شهربازی رشت ۰۱۱

راه‌اندازی تنها شهربازی پارک قدس رشت پس از سال‌ها تعطیلی باز هم در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و موجب نارضایتی شهروندان شده است.

شمال ما: شهربازی پارک قدس رشت از جمله اماکن تفریحی و گردشگرپذیر بوده که از سال ۹۱ تاکنون تعطیل شده و بارها موضوع راه‌اندازی دوباره آن در صحن شورای رشت مطرح شد، اما باگذشت حدود چهار سال از تعطیلی این مکان تفریحی هیچ اقدام موثری برای فعالیت آن انجام نشده است.

تعطیلی شهربازی در حالی طولانی شده که بسیاری از شهرهای بزرگ هر روز به وسایل بازی مجهزتر و جدیدتر تجهیز می‌شوند، اما در شهر گردشگری رشت، شهربازی آن همچنان تعطیل بوده و وسایل بازی و امکانات موجود در این مکان مستهلک‌تر شده است.

موضوع سرمایه‌گذاری برای شهربازی پارک قدس رشت یکی از دلایل تاخیر طولانی در راه‌اندازی آن مطرح شده و با وجود چند مرحله فراخوان سرمایه‌گذاری، کسی حاضر به سرمایه‌گذاری در این پارک نشده است.

اخیراً یکی از سرمایه‌گذاران مشهدی آمادگی خود را برای سرمایه‌گذاری در پروژه راه‌اندازی شهربازی پارک قدس رشت اعلام کرد که این لایحه دوفوریتی در صحن شورای شهر این شهر رأی نیاورد و به صورت یک فوریتی و به منظور بررسی بیشتر به کمیسیون‌های برنامه وبودجه وعمران ارسال شد.

امتناع سرمایه‌گذاران در پروژه راه‌اندازی شهربازی رشت

مدیر حوزه سرمایه‌گذاری شهرداری رشت درباره وضعیت سرمایه‌گذاری در شهربازی پارک قدس رشت اظهار کرد: فراخوان جذب سرمایه‌گذار برای این پروژه در دو نوبت انجام شد، اما هیچ سرمایه‌گذاری اعلام همکاری نکرد.

متین عاشوری افزود: برای بررسی بهتر وضعیت پارک قدس رشت شرکت پارس پویان مطالعات اولیه را انجام داده و اخیراً یک سرمایه‌گذار از شهر مشهد اعلام آمادگی برای سرمایه‌گذاری در این پروژه را کرده است.

وی با بیان اینکه قرار است پروژه مذکور طی دو سال انجام و پس از آن به مدت ۱۳ سال با شرایط معین در اجاره بخش‌خصوصی باشد، تصریح کرد: امیدواریم با موافقت و مصوبه اعضای شورای شهر رشت هرچه سریع‌تر پروژه شهربازی پارک قدس رشت کلید بخورد.

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت نیز درباره وضعیت شهربازی رشت گفت: وضعیت شهر بازی شهر رشت باید هر چه سریع‌تر مشخص شود.

فاطمه شیرزاد با بیان اینکه تعطیلی شهربازی پارک قدس رشت طولانی شده است، افزود: بخشی از اوقات‌فراغت فرزندان دانش‌آموز، جوانان و حتی گردشگران شهر در پارک قدس رشت سپری می‌شود.

نارضایتی شهروندان از تعطیلی تنها شهربازی پارک قدس رشت

وی با اشاره به اینکه در شهر رشت با کمبود فضای ورزشی و تفریحی مواجه هستیم، خاطرنشان کرد: تعطیلی مکان تفریحی و ورزشی شهربازی پارک قدس رشت موجب نارضایتی شهروندان را فراهم کرده است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: با توجه به اینکه پس از مدت‌ها یک سرمایه‌گذار از شهر مشهد برای سرمایه‌گذاری در شهربازی پارک قدس رشت اعلام آمادگی کرده، بنابراین باید از آن استقبال کرد.

به گفته وی، نحوه سرمایه‌گذاری و همکاری شهرداری رشت با سرمایه‌گذار مذکور طی جلسات متعدد در هیأت عالی سرمایه‌گذاری مورد بررسی قرار گرفته است.

وی با تصریح بر اینکه اعضای شورا نباید اجازه دهند سرنوشت لایحه مذکور به قرارداد ترکمانچای تبدیل شود، خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد سرمایه‌گذار مشهدی از افراد توانمند در این عرصه است و باید از حضور سرمایه‌گذاران استقبال کرد.

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر رشت نیز با اشاره به ورود یک سرمایه‌گذار برای سرمایه‌گذاری در شهربازی پارک قدس رشت، اظهار کرد: لایحه سرمایه‌گذاری در شهربازی پارک قدس رشت نیازمند بررسی بیشتر است.

محمد حسین واثق‌کارگرنیا با بیان اینکه در لایحه مذکور محتوا و بسته پیشنهادی سرمایه‌گذار مشخص نشده است، تصریح کرد: پروژه راه‌اندازی شهربازی پارک قدس رشت باید هرچه سریع‌تر و با بررسی تمام جوانب کلید بخورد.

وی با اشاره به اینکه بررسی تمام جوانب درباره سرمایه‌گذاری پروژه مذکور ضروری است، خاطرنشان کرد: پس از تعطیلی طولانی‌مدت شهربازی پارک قدس رشت باید این پروژه به گونه‌ای انجام شود که پاسخگوی انتظارات شهروندان باشد.

لایحه جذب سرمایه‌گذار برای شهربازی پارک قدس رشت به صورت یک فوریتی برای بررسی بیشتر به کمیسیون برنامه و بودجه و عمران شورای این شهر ارسال شد.

لایحه سرمایه‌گذاری مذکور به مدت یک هفته در کمیسیون مذکور بررسی و نتیجه آن در جلسه بعدی شورای اسلامی شهر رشت اعلام می‌شود.

منبع: فارس


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *