شمال ما: بالاخره و برای نخستین بار در دنیای هوانوردی، اختراعی به ثبت رسیده که که هدف آن افزایش تعداد مسافران در هر هواپیما نیست. در عوض، این اختراع تلاش می کند دید بهتری از آسمان را به مسافران بدهد.

 

به گزارش تک شات، شرکت هوانوردی آمریکایی WindSpeed اعلام کرده طراحی این شرکت با نام SkyDeck قابلیت نصب روی تعداد زیادی از هواپیماها را دارد، از جت های اختصاصی تا هواپیماهای پهن پیکر تجاری.
براساس این طرح، محفظه ای شیشه ای و به شکل حباب در بالای هواپیما ساخته می شود و مسافران با استفاده از آسانسور یا پله به آن دسترسی پیدا می کنند. پس از نشستن در محفظه، میدان دید ۳۶۰ درجه ای در اختیار مسافران قرار می گیرد.
این شرکت گفته سرگرمی هایی که شرکت های هواپیمایی حین پرواز به مسافران خود ارائه می کنند طی دهه های اخیر تفاوت چندانی پیدا نکرده اند. ما می خواستیم محصولی خلق کنیم که سطح بالاتری از سرگرمی را به منظور کاهش کلافگی در سفرهای طولانی ارائه کند.
ویند اسپید معتقد است این طراحی نسل جدیدی از سرگرمی را در پروازهای VIP ارائه خواهد کرد. براساس ایده این شرکت، همچنین می توان از این طراحی در پروازهای عادی استفاده کرد و آن را به صورت زمان بندی شده در اختیار همه مسافران قرار داد.
در حالی که این طراحی هنوز عملی نشده و باید آزمایش های میدانی را پشت سر بگذارد، وینداسپید گفته طرح این شرکت بادوام است و تداخلی در عملکرد هواپیما ایجاد نخواهد کرد.
قرار است این محفظه با مواد مشابهی که در ساخت هواپیماهای مافوق صوت بکار می روند ساخته شود تا توان کافی در مقابله با فشار هوا را داشته باشد.
همچنین از لایه های محافظ برای جلوگیری از تجمع مه در اطراف آن و همچنین نفوذ اشعه UV به داخل آن استفاده خواهد شد.
هنوز زمان دقیقی برای اجرای این طرح اعلام نشده است.

windspeed
windspeed
windspeed
windspeed
windspeed
windspeed
windspeed

کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *