+ دست‌نوشته شهید سجاد طاهرنیا؛سجاد طاهرنیا ۰۴۳

شمال ما: دومین کاروان فجر خبری گیلان با خانواده شهید مدافع حرم سجاد طاهرنیا دیدار کردند.

به گزارش فارس، کاروان فجر خبری کمیته ارتباطات و اطلاع‌رسانی ستاد دهه فجر گیلانبا حضور جمعی از خبرنگاران، مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد شهید گیلان، مدیرعامل خانه مطبوعات این استان و… با خانواده شهید مدافع حرم سجاد طاهرنیا دیدار کردند.

دست‌نوشته شهید سجاد طاهرنیا: صدای گریه کودکان شیعیان سوریه را می‌شنوم

پدر شهید سجاد طاهرنیا در دیدار مذکور به فرازهایی از نوشته‌های این شهید اشاره کرد و گفت: از شهید طاهرنیا چهار صفحه دست‌نوشته به غیر از وصیتنامه‌اش به ما رسیده که در هر چهار صفحه به نام رهبری و پیروی از ولایت تأکید شده‌است.

وی افزود: شهید سجاد در بخشی از دست‌نوشته‌هایش آورده «صدای گریه کودکان شیعیان سوریه را می‌شنوم» و به فاطمه دختر کوچکش وصیت کرد در رعایت حجاب نمونه باشد.

پدر شهید طاهرنیا در ادامه اظهار کرد: امروز بحث حمایت از انقلاب اسلامی از مرزها فراتر رفته و فرزندان ما با این نگاه برای دفاع از ارزش‌های اسلامی به جبهه می‌روند.

وی با بیان اینکه شهید سجاد در وصیتنامه خود خطاب به دختر و پسر نادیده‌اش خواست تا حامی ولایت و نظام و مادرشان باشند.

طاهرنیا، با اشاره به اینکه در روز حرکت سجاد را به خاطر داشتن فرزند تو‌راهی از هواپیمای اعزام‌شوندگان به سوریه پیاده کردند، تصریح کرد: سجاد گفت مشکلی نیست و با همسرش اتمام‌حجت کرده که مراقب فرزندانشان باشد و اگر پس از تولد فرزندش اعزام شود ممکن است حب فرزند مانع رفتنش شود.

پدر شهید سجاد در حالی که بغض راه گلویش را بسته بود، گفت: سجاد در وصیتنامه خود نوشته که «صدای گریه کودکان شیعیان سوری را می‌شنوم» و این امر او را برای رفتن مصمم می‌کند.

سجاد عاشق و مطیع رهبرش بود / نصب تندیس شهید طاهرنیا در قم

همسر شهید طاهرنیا نیز در دیدار مذکور با بیان اینکه سجاد عاشق رهبرش و مطیع ولی امر مسلمین بود، اظهار کرد: همه باید برای حمایت از ارزش‌ها و آرمان‌های امام راحل و شهدا حامی نظام باشیم.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان نیز با موافقت پدر شهید طاهر‌نیا، از احداث یادمان این شهید در قم خبر داد و گفت: احداث یادمان شهید سجاد طاهرنیا در قم را در دستور کار خود قرار می‌دهیم و تلاش می‌کنیم یادمان این شهید در محل اصلی زندگی‌اش در قم نصب شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز در دیدار مذکور با اشاره به پیوند قلم و شهادت، تصریح کرد: شهیدان با نثار جان خود راهی را معنا‌دار می‌کنند و اصحاب قلم با قلم خود موجب پویایی و ماندگاری آن راه می‌شوند.

فیروز فاضلی با بیان اینکه راهی را که شهید با نثار جان خود روشن می‌کند نوری است که موجب شناخت راه از بی‌راهه می‌شود، خاطرنشان کرد: از خداوند می‌خواهیم‌ نور را بر دل ما بتاباند تا راه را از بی‌راهه بشناسیم.

.

IMG_20160103_133937

.

 

IMG_20160103_133943

.

 

IMG_20160103_133934

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *