با همراهی جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی؛نجفی ۰۶۱

شمال ما: استاندار صبح امروز در فضایی صمیمی با مددجویان آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت به مناسبت نوروز دیدار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی در این دیدار که جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی نیز حضور داشتند در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه سالمندان و معلولین بیشتر نیازشان به مهر و محبت است گفت: سالمندان که کوله باری از تجربه را به دوش می کشند و به دلیل  شرایطی که خانواده ها امکانات نگهداری از آنها را ندارند، این مرکز را مأمنی برای خود می دانند.

وی با بیان اینکه علیرغم همه ی محدودیت ها پرستاران و کارکنان این مجموعه با عشق و علاقه پذیرای این عزیزان هستند افزود: خیرین باید بیش از پیش توجه ویژه ی خود را معطوف به چنین مراکزی کنند.

نماینده عالی دولت ، گیلان را یکی از پیرترین استان‌های کشور عنوان و خاطر نشان کرد:  جمعیت سالمند در گیلان ۱۱٫۷ درصد است ، در حالی که میانگین کشوری آن ۸ درصد است.

وی بر ضرورت درک سالمندان از سوی مردم جامعه تأکید و تصریح کرد: سالمندان انتظار دارند در کانون گرم خانواده های خود حضور داشته باشند و باید احترام و قداست آنان را حفظ کرد.

استاندار گیلان با تأکید بر برخورداری معلولین در شرایط مساوی با افراد دیگر جامعه از امکانات موجود افزود: باید تلاش شود توانایی های بالقوه ی این قشر که نهفته است زنده نگهداشته شود.

وی همچنین خطاب به مدیران استانی و خیرین گفت: باید شرایط ویژه ای برای سرپا ماندن معلولین و سالمندان با حضور در این مجموعه ها نسبت به آنان اهتمامی ویژه نمایند.

در این دیدار یکی از سالمندان حادثه زلزله خرداد سال ۶۹ گیلان یک جفت جوراب که  خود بافته بود را  به استاندار گیلان هدیه کرد.

دکتر نجفی گفت : یکی از ارزشمندترین عیدی هایی که تاکنون دریافت کردم جورابهایی است که این زن هنرمند اهل روستای انبوه اهدا کرده است.

همچنین استاندار گیلان با یادداشت متنی دفتر یادبود آسایشگاه معلولین سالمندان رشت را امضا کرد.

متن یادداشت بدین شرح است:

پروردگار مهربان است و مهربانان را دوست دارد

ابرها به آسمان تکیه می کنند،درختان به زمین و انسانها به مهربانی یکدیگر….

اینک در آغازین روزهای بهار و سال نو، در دعایی خاضعانه به درگاه مدبر هستی،احسن الحال را برای شما عزیزان تلاشگر آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت که خالصانه سبد مهربانی و عشق و کمکهای خود را عرضه می دارید و قرب و رضای خدا را سرلوحه ی زندگی خود قرار داده اید،آرزو می کنم و سلامتی و توفیق شما را از ایزدمنان خواهانم.

.

http://www.gilan.ir/sites/default/files/95/01/02/gallery/IMG_4079_0.JPG

.

http://www.gilan.ir/sites/default/files/95/01/02/gallery/IMG_4092.JPG

.

http://www.gilan.ir/sites/default/files/95/01/02/gallery/IMG_4114.JPG

.

http://www.gilan.ir/sites/default/files/95/01/02/gallery/IMG_4118.JPG

.

http://www.gilan.ir/sites/default/files/95/01/02/gallery/IMG_4099.JPG


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *