به یاد شهیدان سید مهدی و سید علی سید جوادی؛دفاع مقدس ۰۱۳

شمال ما: شهید «سید مهدی سیدجوادی» یکی از این دسته قهرمانانی است که ماجرای زندگی او برای بسیاری غیرقابل باور است. شهید «سید مهدی سیدجوادی» که فارغ التحصیل دکتری مهندسی الکترونیک از دانشگاه بیرمنگام انگلستان بود، در سال ۱۳۴۰در دزفول از پدر و مادری گیلانی متولد شد. این شهید که از دانشجویان پیرو خط امام(ره) و ساکن شهر رشت بود، در دوران جنگ تحمیلی برای دفاع از آرمان های امام(ره) و دفاع از ارزش های اسلامی، تنها ۴ روز پس از پایان تحصیلات و بازگشت از دانشگاه بیرمنگام انگلستان به میهن با حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل، در سن ۲۷ سالگی و در عملیات مرصاد، جان خود را نثار اسلام و ایران کرد.

کتاب زندگی‌نامه شهید سید مهدی سیدجوادی با عنوان «به رنگ ایمان» همزمان با برگزاری دوازدهمین جشنواره جهاد علمی بسیج دانشجویی گیلان در ۱۴ اسفند ۹۳ رونمایی شد.

در فراز کوتاهی از وصیت‌نامه این شهید آمده است: “برشما باد پیروی از خط ولایت فقیه! بر شما باد خودشناسی و سپس خودسازی! بر شما باد قرآن، قرآن و قرآن! و مبادا دیگران در علم و عمل به آن بر شما پیشی گیرند!”

در این دیدار رییس بسیج اساتید جهاددانشگاهی استان گیلان و معاونین این نهاد حضور داشتند.

.

.

.

همزمان با فرارسیدن هفته دفاع مقدس، ‌کارکنان جهاددانشگاهی گیلان با خانواده شهیدان سید مهدی و سید علی سید جوادی دیدار کردند.

مهندس جمشید رسایی، رئیس جهاددانشگاهی استان گیلان در این دیدار گفت: ما مدیران و مسئولین نظام موظف هستیم به دیدار خانواده شهدا برویم؛ این کار باعث افزایش روحیه ما خواهد شد.

وی در ادامه افزود: مدیون خون شهدا هستیم و معتقدیم مرور خاطرات زندگی این بزرگواران و یادآوری رشادت‌های همه کسانی که در راه اسلام و انقلاب جانفشانی کرده و شهید شده‌اند،چراغ راهی برای خدمتگزاران به نظام خواهد بود.

رئیس جهاد دانشگاهی استان گیلان گفت:خانواده شهدا از جایگاه بالایی برخوردار هستند،زیرا از جنس شهدا هستند و ویژگی‌ها و خصوصیات مشترکی با آنان دارند. خانواده شهدا در واقع ستون خیمه انقلاب هستند، شهدا صادقانه و آگاهانه شهادت را انتخاب کردند و این روش، الگویی سازنده است تا بتوانیم با تاسی از آن برای پیشرفت ایران عزیز و سربلندی نظام تلاش کنیم.

مهندس رسایی از مادرشهیدان سید جوادی خواست تا برای توفیق بیشتر مسئولان نظام دعا کنند و افزود: دعای خیر شما بزرگواران موجب توفیق در کارها و راهگشای امور است و امیدواریم در حق فرزندان‌تان در جهاد دانشگاهی نیز دعا بفرمایید تا خداوند توفیق خدمت صادقانه را به ما عطا کند.

 

منبع: به گزارش ایسنا- منطقه گیلان


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *