رئیس جهاددانشگاهی واحد استان گیلان:جهاددانشگاهی گیلان ۰۱۱

شمال ما:  نشست خبری رئیس جهاددانشگاهی استان گیلان با اصحاب رسانه به مناسبت ۱۶ مرداد سالروز تشکیل جهاددانشگاهی و ۱۷ مرداد روز خبرنگار برگزار شد.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، مهندس جمشید رسایی در ابتدای نشست خبری خود با اصحاب رسانه ضمن تبریک تشکیل سالروز جهاددانشگاهی و روز خبرنگار اظهار کرد: جهاددانشگاهی برای خدمت به مردم تشکیل شده و توانسته است در ۳۵ سال خدمت، موفقیت‌هایی را در عرصه بین‌المللی کسب کند.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی گیلان نیز از این امر جدا نبوده است، افزود: همکاران من در سال‌های گذشته و یک سال اخیر تلاش‌های خوبی را به انجام رسانده‌اند اما ما به این موفقیت‌ها بسنده نمی‌کنیم و از همکاران‌مان انتظار بیشتری داریم .

رسایی از افتتاح دو طرح بزرگ توسط این نهاد در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: با حضور مسئولین کشوری و خبرنگاران، دو طرح بزرگ جهاددانشگاهی تا پایان شهریور افتتاح می‌شود .

وی خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی گیلان موفقیت‌هایی را در سال‌های اخیر کسب کرده که این امر نتیجه اعتمادی بوده که برخی از مسئولین استان و دستگاه‌های اجرایی نسبت به جهاددانشگاهی داشته‌ و از این پتانسیل به خوبی استفاده کرده‌اند اما در این بین متاسفانه برخی از دستگاه‌های اجرایی هم از طرح‌های پیشنهادی ما استقبال نکردند .

رسایی با اشاره به موفقیت‌هایی که کشور در عرصه‌های دیپلماسی داشته است و رفع برخی از تحریم‌ها در آینده نزدیک که با حمایت و هدایت مقام معظم رهبری، تلاش تیم مذاکره‌کننده و حمایت مردم صورت گرفته است، افزود: نگاه مدیران میانی کشور باید براساس اقتصاد مقاومتی باشد و لازم است که از ظرفیت‌های نیروی انسانی در داخل کشور استفاده شود .

وی با اشاره به فعالیت‌های جهاددانشگاهی در بحث آموزش عالی نیز ادامه داد: موسسه آموزش عالی قبلا تحت عنوان شعبه علم و فرهنگ فعالیت می‌کرد اما در اوایل سال ۹۴ در زمان مدیریت اینجانب این مرکز به عنوان یک موسسه عالی مستقل، در رشته‌های جدید دانشجو می‌پذیرد، این مرکز تاکنون بیش از هفت هزار دانشجوی فارغ‌التحصیل و بیش از یک هزار و ۷۰۰ دانشجو در حال تحصیل دارد .

رسایی با اشاره به فعالیت مراکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی در سطح استان اظهار کرد: ما پنج مرکز فعال علمی کاربردی در شهرستان‌های رشت، لنگرود، رودسر، انزلی و فومن داریم و مجموع فارغ‌التحصیلان این مراکز بیش از ۹۰۰ نفر تا پایان سال ۹۲ بوده است، این پنج مرکز در سال ۹۳ بیش از دو هزار و ۷۰۰ دانشجو پذیرش کرد هرچند که نسبت به سال گذشته شاهد کاهش در پذیرش دانشجو بوده‌ایم که دلیل عمده آن عدم علاقه دانشجویان به تحصیل در مراکز علمی کاربردی است .

وی همچنین به فعالیت‌های معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی اشاره کرد و افزود: در سال ۹۳ رویکرد معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی به سمت اجرای طرح‌های ملی بوده است و جشنواره ادبی شعر نور را که بهمن ۹۲ به صورت استانی برگزار کردیم در اسفند ۹۳ به صورت ملی برگزار شد، همچنین همایش ملی بزرگداشت بهجت فقیهان را با رویکرد جدیدی برگزار کردیم و امیدواریم فعالیت‌های فرهنگی در سال جاری و آتی نیز تداوم داشته باشد که این امر نیازمند همکاری دستگاه‌های اجرایی و حمایت مسئولان استانی است.

رسایی یادآور شد: جشنواره ملی دوسالانه حلقه که به بررسی فرصت‌ها و تهدیدهای ازدواج دانشجویی می‌پردازد در مهر سال ۹۳ برگزار شد و در مهر ۹۵ نیز بصورت ملی برگزار می‌شود .

رئیس جهاددانشگاهی استان گیلان همچنین فعالیت‌های پژوهشی جهاددانشگاهی نیز اشاره کرد و افزود: جهاددانشگاهی دستگاهی پژوهش محور است و با توجه به اینکه کشاورزی محور اصلی فعالیت‌های استان است در سال ۹۲ فعالیت‌های پژوهشی در این زمینه صورت گرفت و همچنین گروه پایش آب در خصوص آب کشاورزی در سال ۹۳ تشکیل شد و مورد استقبال استاندار گیلان قرار گرفت.

وی تاکید کرد: در تلاش هستیم آزمایشگاه مکانیک خاک و بتن را راه‌اندازی کنیم و در کنار افزایش کمی، افزایش کیفی داشته باشیم .

رسایی با اشاره به بهبود کمی و کیفی فعالیت‌های پژوهشی در سال ۹۳ اظهار کرد: پژوهشکده محیط زیست جهاددانشگاهی تنها پژوهشکده محیط زیست جهاددانشگاهی در سطح کشور است که در سال گذشته ۲۱ طرح پژوهشی را با تامین منابع مالی از دستگاه‌های اجرایی با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در قالب قرارداد انجام داده است که ۳۰ درصد این مبلغ طی قراردادهای داخل استان ارائه شده و بقیه خدمات در سطح ملی بوده است .

وی به فعالیت‌های مرکز افکارسنجی ایسپا اشاره و اظهار کرد: مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) از سال ۸۷ فعالیت خود را آغاز کرده است که متاسفانه در سال ۹۱ تعطیل شد و خوشبختانه با تلاش همکاران در پایان ۹۲ این مرکز دوباره راه‌اندازی شد و تاکنون ۳۱ طرح نظرسنجی در استان انجام داده که ۶ طرح نظرسنجی به صورت ملی همزمان با کشور اجرا شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ارزش قلم اشاره کرد و افزود: خداوند به قلم در قرآن مجید قسم یاد کرده و لازم است خبرنگاران که با قلم‌های خود مباحث مختلف اجتماعی را می‌نگارند به اصل امانت‌داری توجه داشته و آن را سرلوحه کار خود قرار دهند.

در ادامه این نشست از فعالان رسانه‌ای که با جهاددانشگاهی همکاری داشته‌اند تقدیر و قدردانی بعمل آمد، همچنین از همکاران خبرگزاری ایسنا و ایکنا در گیلان که زیرنظر جهاددانشگاهی در راستای رسالت حرفه‌ای خود گام برمی‌دارند قدردانی صورت گرفت.

.

.

..


.

.


 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *