همزمان با سومين روز دهه مبارك فجر؛تجلیل از پاکبانان شهرداری رشت ۰۱۱

شمال ما: همزمان با سومین روز از دهه مبارک فجر دومین همایش تجلیل از پاکبانان شهرداری رشت با حضور مهندس مهدوی فرماندار شهرستان رشت ، دکتر ثابت قدم شهردار شهر رشت، فاطمه شیر زاد رئیس گروه اقشار آسیب پذیر شورا و شهرداری و رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت ، علوی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر ، حاجی پور رئیس شورای شهرستان رشت ، رسولی رئیس کمیسیون ترافیک شورای شهر، موسوی روزان عضو شورای اسلامی شهر ، علی بهار مست معاون خدمات شهر شهرداری رشت ، مادر ارجمند شهیدان نهی قناد ، جمعی از مدیران شهرستانی و جمع کثیری از پاکبانان شهرداری رشت در سالن اجتماعات نیروی انتظامی استان گیلان برگزار شد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری رشت- فرماندار رشت با گرامیداشت دهه مبارک فجر  اظهار داشت: زحمات و تلاشهای پاکبانان بر هیچ کسی پوشیده نیست  و هیچگاه صدای جاروی آنان کم ارزش تر از صدای پوتین نظامیان شهر نخواهد بود.

.

 
.

فرماندار رشت : وضوع پاکسازی و زیباسازی شهر  در سلامت جامعه نقش بسیار زیادی دارد.

مهندس مهدوی ضمن قدردانی از برگزار کنندگان همایش تجلیل از پاکبانان خاطرنشان ساخت : موضوع پاکسازی و زیبا سازی شهر  در سلامت جامعه نقش بسیار زیادی دارد.

وی با تاکید بر تلاش جهادی مدیران در رفع نیازهای پاکبانان افزود : مسئولین موظفند تا با پیگیری قانونی مطالبات این قشر زحمتکش  شرایط را به گونه ای فراهم نمایند تا آنان نیز یک زندگی پراز شادی  و نشاط داشته باشند.

.

 
.

شهردار رشت : فعالیت های پاکبانان جایگزین غیرانسانی ندارد

شهردار رشت با قدردانی از تلاش رئیس کارگروه قشر آسیب پذیر شورای شهر رشت برگزاری همایش تجلیل از پاکبانان اذعان داشت: براساس اصل حمایت از قشر آسیب پذیر ، شهرداران مناطق پنچ گانه و مدیریت سازمان پسماند باید با در نظر گرفتن زحمات بی شائبه پاکبانان باید شرکت های طرف قرارداد را در پرداخت به موقع حقوق پاکبان با شهرداری همسو نمایند.

دکتر ثابت قدم با تاکید بر اینکه مدیران باید رسیدگی به نیازهای پاکبانان را در الویت کاری خود قرار دهند ، گفت : شاید در بسیاری از موارد مردم فکر کنند که کار پاکبانی کاری سهل الوصول و راحتی است در صورتیکه موضوع کاملا برعکس این تفکرات می باشد.

وی  با اشاره به عدم وجود  جایگزین غیر انسانی با  فعالیت های پاکبانان افزود: در بروکراسی اداری شاید بتوان با جایگزین چند سیستم کامپیوتری از تعداد نیروهای انسانی در ادارات کم کرد اما تاکنون در زیباسازی و پاکسازی شهر هیچ چیزی جایگزین  نیروی انسانی نخواهد شد.

شهردار رشت یادآور شد: شهروندان شریف رشت می توانند با تفکیک زباله از مبدا ضمن کاهش هزینه های جمع آوری زباله در افزایش کبفیت کار و فعالیت پاکبانان گام مهمی بردارند.

 .
 
.

رئیس کارگروه حمایت از اقشار آسیب پذیر شورای شهر رشت : پاکبانان زحمت کشان بی ادعا هستند

رئیس کارگروه حمایت از اقشار آسیب پذیر شورای شهر رشت با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم اظهار داشت: با تشکیل کارگروههای متفاوت در دور چهارم شورای شهر رشت، کارگروه حمایت از اقشار آسیب پذیر تشکیل شد، و در طول این مدت امروز مدیران شهری رشت با افتخار دومین همایش تقدیر از پاکبانان را برگزار می نمایند.

فاطمه شیرزاد پاکبانان را زحمت کشان بی ادعا دانست و گفت: یکی از مهم ترین دغدغه های شهردار محترم  و کارگروه  حمایت از اقشار آسیب پذیر شورای شهر رشت پرداخت به موقع حقوق حقه پاکبانان می باشد که این کارگروه با حمایت بیدریغ شهردار محترم با برون سپاری و براساس اصل ۴۴ قانون اساسی با انعقاد قرارداد با پیمانکار سعی در پرداخت به موقع حقوق این قشر دارد، به گونه ای که با  حمایت های همه جانبه در حوزه شهرداری ، شورای اسلامی شهر و شهرداران مناطق ۵ گانه توانستیم کسری پرداخت ها و تاخیرات پاکبانان را به صفر برسانیم و حقوق پاکبانان در هر ۵ منطقه تا پایان دی ماه پرداخت نمائیم .

.
 
.

وی حضور مسئولین و تک تک اعضای شورای شهر در این همایش  وظیفه اصلی آنان بر شمرد و  افزود: ضمن تقدیر از کلیه دست اندرکاران برگزار کننده این همایش اعم از دکتر ثابت قدم ، شهرداران مناطق ، امید است در قراردادهای جدید ضمن در نظر گرفتن مزایای جدید برای پاکبانان گام های بلندی در راستای رفاه و آسایش بیشتر این قشر زحمتکش برداشته شود .

شیر زاد رئیس کار گروه حمایت از اقشار آسیب پذیر شورای شهر رشت افزود : تا کنون ۳۳ جلسه کار گروه حمایت از اقشار آسیب پذیر در شورای اسلامی شهر در راستای احقاق حقوق به حقه کارگران رفت و روب و فضای سبز تشکیل شده است .

 .
 
.

لازم به ذکر است در این همایش با شنیدن خبر شهادت هفتمین شهید پاسدار مدافع حرم حضرت زینب (س) شهید حامد کوچک زاده با گذاشتن تمثال مبارک این شهید عطر و بوی ایثار شهادت در فضای این همایش عطرآگین شد .

 گفتنی است در این همایش که برای دومین سال پیاپی در راستای حمایت از سفیران پاکیزگی و سلامت در حوزه مدیریت شهری برگزار گردیده از ۴۴ پاکبان نمونه ، برگزیدگان مسابقات قرآنی ، دعا خوانی و اذان ، برگزیدگان مسابقات ورزشی و آمادگی جسمانی مناطق در نواحی ۱۵ گانه شهرداری ، هیئت داوران ترویج قرآنی که با ایجاد انگیزه بیشتر در حوزه راستای ترویج قرآنی تلاش بسزایی نموده بودن و همچنین از آقای سید مرتضی موسوی پاکبانی که در ماه گذشته در حین انجام وظیفه دچار نقص عضو شده ، سه خانواده پاکبان متوفی ، یک پاکبان بازنشسته و آقای یاسر مهدی پور پاکبانی که در حین انجام وظیفه مبلغی پول پیدا کرده بود و به صاحبش برگردانده بود با اهدای سکه طلای تمام  بهار آزادی ، کارت های هدیه دو میلیون ریالی ، لوح های تقدیر ، تندیس  مورد تقدیر قرار گرفتند.

.

http://rasht.ir/dorsapax/userfiles/image/markaz/01839.jpg

.

.

.

.

.

منبع: وبسایت شهرداری رشت


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *