آیت الله قربانی:آیت الله قربانی ۰۱۱

شمال ما: امام جمعه رشت با ضروری دانستن حمایت از کشاورزان داخلی، اعلام کرد: دولت مراقبت کند که برنج خارجی به بازار وارد و عرضه نشود.

آیت الله زین العابدین قربانی، امام جمعه رشت در خطبه‌های امروز( ۲۳ مرداد) نماز جمعه رشت که در مصلی امام خمینی(رحمه الله تعالی علیه) این شهرستان برگزار شد، با اشاره به برداشت محصول بیش از ۶۰ درصد مزارع برنج استان گیلان، اظهار کرد: طبق آمارها خشکسالی تنها به ۲۰۰ هکتار از مزارع استان آسیب رسانده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه بیمه همکاری لازم با کشاورزان آسیب دیده را داشته باشد، گفت: بیمه و جهاد کشاورزی همکاری کنند تا خسارات آسیب دیدگان برطرف شود.

وی با تاکید بر حمایت از کشاورزان داخلی، اعلام کرد: دولت مراقبت کند که برنج خارجی به بازار وارد و عرضه نشود.

خطیب نماز جمعه رشت، کشاورزان گیلانی را تک محصولی و وابسته به برنج یا چای خواند و گفت: واردات برنج خارجی به تولید برنج داخلی ضربه می‌زند.

وی حمایت از کشاورزان داخلی را در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توصیف کرد و گفت: حمایت از تولیدکننده محصولات کشاورزی و صنعتی داخلی موجب ارتقای اقتصاد داخلی می‌شود.

قربانی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن هفته حج، اظهار کرد: کسی که به حج مشرف می‌شود باید با معرفت قدم در راه خانه بگذارد.

 سکوت غرب در برابر جنایات آل سعود نشانه دروغ غرب در موضوع حقوق بشر است

نماینده ولی فقیه در گیلان با محکوم کردن جنایات آل سعود در یمن، گفت: آل سعود که خود را به دروغ خادمین حرمین می‌داند بیش از صد روز در حال کشتار مردم بی‌دفاع یمن است.

وی سکوت مجامع و دولت‌های غربی در برابر جنایات آل سعود را بیانگر دروغگویی غرب در شعار حقوق بشر دانست و گفت: غرب همواره در برابر کشتار مسلمانان سکوت کرده است.

قربانی در ادامه با ددمنشانه توصیف کردن جنایات داعش در کشورهای اسلامی، گفت: داعش با رژیم صهیونستی و دستانی که ثروت‌های کشورهای اسلامی را می‌دزدند، کاری ندارد و فقط به دنبال کشتار مسلمانان است.

 آزادگان حافظ حدود الهی هستند

امام جمعه رشت با گرامیداشت سالروز بزرگداشت آزادگان به ایران اسلام، گفت: ستمی که آزادگان در زندان‌های رژیم بعث متحمل شدند قابل بیان و توصیف نیست.

وی تاکید کرد: آزادگان با مقاومت و ایستادگی خود حافظ حدود الهی و یاور دین و مذهب هستند.

قربانی با بیان اینکه امروز به برکت دفاع و پایداری رزمندگان و آزادگان، ایران جزیره امن در دنیا است، گفت: بسیاری از کشورهای دنیا به امنیت و آرامش ایران اسلامی غبطه می‌خورند.

 وی به آغاز هفته کرامت و ولادت حضرت معصومه( سلام الله علیها) اشاره کرد و گفت: ایشان فقیهه اهل بیت(سلام الله علیها) هستند.

خطیب نماز جمعه رشت اضافه کرد: در روایات آمده است گاهی که حضرت موسی کاظم( علیه السلام) در خانه نبودند حضرت معصومه( سلام الله علیها) به مسائل شرعی مردم پاسخ می‌دادند.

وی اظهار کرد: علامه طباطبایی روزه‌های یک ماه رمضان خود را با بوسه بر ضریح حضرت معصومه (سلام الله علیها) افطار کرد.

قربانی همچنین با گرامیداشت روز خبرنگار، خبرنگاران را چشم بینای نظام و انقلاب معرفی کرد و گفت: خبرنگاران مشکلات و مسائل مردم را رصد می‌کنند و انعکاس می‌دهند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران باید هم عیب‌ها را بیینند و هم خدمات را بیان کنند، افزود: بیان خدمات نظام موجب امیدواری مردم می‌شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان اعلام کرد: برخی از خبرنگاران هم نان به نرخ روز می‌خورند و باید بدانند خبرنگاری جایگاه خدمت گزاری به مردم بوده و محل انتقام از دیگران نیست.

منبع: شبستان


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *