نماینده مردم رشت در مجلس:شالیزار ۰۵۳

شمال ما: نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید یارانه مستقیم به کشاورزان پرداخت کند، گفت: ما با برنامه‌ریزی مختصر در تولید برنج با توجه به نیازی که داریم، می‌توانیم به سادگی به خودکفایی برسیم.

 

به گزارش ایسنا، جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت تولید برنج در کشور، اظهار کرد: با افزایش تولیدات برنج در استان‌های شمالی می‌توان به سادگی به خودکفایی رسید و این درحالی است که در استان مازندران کشت دوم برنج شدت گرفته است و همچنین استان گیلان نیز به سمت کشت دوم در صنعت کشاورزی گام‌های  مناسبی برداشته است.

وی با بیان اینکه ما با برنامه‌ریزی مختصر در تولید برنج با توجه به نیازی که داریم، می‌توانیم به سادگی به خودکفایی برسیم، افزود: مردم بطور مستقیم باید یارانه برنج را دریافت کنند.

کوچکی‌نژاد ادامه داد: برنج ایرانی جزو برنج‌های خوش طعم و در عین حال با عطر و باکیفیت مناسب به شمار می‌آید و این درحالی است که کشت دوم برنج نسبت به کشت اول از منظر کیفیت نوع محصول بالاتر است و بنابراین بدیهی است که نرخ برنج نسبت به کشت دوم تقریبا ۵۰ درصد افزایش دارد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر کشت‌های دوم برنج در صنعت کشاورزی حمایت شود، می‌توان وضعیت برنج کار را بهبود ببخشید بنابراین باید در زمینه افزایش کشت‌های برنج تلاش‌های مضاعفی انجام شود.

وی با بیان اینکه دولت باید یارانه مستقیم به کشاورزان پرداخت کند، یادآورشد: دولت می‌تواند با ارائه برنج به کارمندان، کمیته امداد، بهزیستی، کشاورزان، روستاییان، طبقات پایین دست جامعه از منظر اقتصادی فضایی را ایجاد کند که تمام اقشار جامعه بتوانند از محصول باکیفیت برنج ایرانی استفاده بهینه کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، یادآورشد: مصرف برنج ما در کشور با میزان تولید فاصله زیادی ندارد و شاید با توجه میزانی که واردات برنج داشته‌ایم، حتی نیاز به واردات برنج تا ۲ تا ۳سال آینده نداشته باشیم.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *