ایمان رنجکش
ایمان رنجکش ۰۲۲

شمال ما؛

 

۲۰ سال از شکل گیری جمهوری اسلامی ایران توسط بنیان گذار فقید آن، حضرت امام خمینی (ره) می گذشت که متولد شدم.

اینک پس از گذشت ۳۷ سال و رسیدن انقلاب اسلامی به نسل چهارم از فرزندان این مرز و بوم و گذر از نشیب و فراز های بسیار در رسیدن به اهداف و آرمان های آن انقلاب،این سوال در ذهن نسل جدید تکرار می شود که دستآوردهای نظام برآمده از آرمان های مردم و امام چگونه این مسیر را طی کرده است و آنچه خلاء تبیین دستآوردها را گوشزد می کند عدم کارآیی نظام آموزشی مناسب در معرفی ثمره انقلاب اسلامی است.

واقعه به شهادت رساندن دانش‌آموزان در ۱۳آبان سال ۵۷ که به روز دانش آموز نام گذاری شد، خود نشانگر نقش انکارناپذیر نوجوانان در تحولات سیاسی و اجتماعی است که آن روز به بلوغ رسید. و عامل موثری در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی بود.

امروزه از هر نوجوان و یا نسل چهارمی در خصوص اهداف اصلی و اولیه انقلاب اسلامی سوال بپرسید کلاف سردرگمی را به وضوح در افکارشان حس خواهی کرد که نشان از نبود آموزش ها و راهبردهای صحیح در پرورش قشر آینده ساز جامعه است که نمی داند جامعه حاکم بر وی در حقیقت بر چه بنیان هایی استوار بوده و هست!؟

هر ساله در ایام دهه فجر جشن ها و برنامه های متعددی توسط نهادهای متولی آموزش و پرورش برای این دسته از اعضای جامعه برپا می شود ولی این برنامه ها بجای اینکه پاسخ گوی نیازها در مسیر تبیین اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی باشد، بدلیل عدم جذابیت مناسب و برنامه ریزی های پایه ای مانع از تاثیرات عمیق در ایجاد باورهای پایدار در ذهن این قشر است که جا دارد مطابق آنچه که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب در تبیین درست ارزش ها و دستآوردهای نظام جمهوری اسلامی برای نسل جوان و آینده ساز است، برنامه ریزی های موثر تری تدوین و اجرا شود تا این انقلاب برای من و امثال من بهتر شناسانده شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *