اختلاف قیمت در محصولات کشاورزی؛میوه ۰۵۲

در بسیاری از موارد یک محصول کشاورزی با اختلاف قیمت چند برابری به دست مصرف کننده می‌رسد و در این بین هم کشاورز و هم مصرف کننده ضرر می کنند و سود واقعی به جیب دلال می رود…

شمال ما: فروش جنسهای قاچاق،عدم ثبات در قیمت و گارانتی از جمله انتقادات نماینده شهر بابک از اصناف است.

حسین فتاحی نماینده شهر بابک در گفتگو با ایلنا، با انتقاد از روند توزیع در بازار گفت: متاسفانه اختلاف قیمت از زمانیکه کالا تولید می شود تا زمانی که به دست مصرف کننده می‌رسد، زیاد است.

نماینده شهر بابک تصریح کرد: این اختلاف قیمت در محصولات کشاورزی بیشتر نمایان است زیرا در این بازار دلالان نقش اصلی را دارند به طوریکه در بسیاری از موارد یک محصول کشاورزی با اختلاف قیمت چند برابری به دست مصرف کننده می‌رسد و در این بین هم کشاورز و هم مصرف کننده ضرر می کنند و سود واقعی به جیب دلال می رود.

وی با انتقاد از عدم ثبات قیمت در بازار گفت: متاسفانه ثبات قیمت وجودی ندارد و هر کالایی اعم از داخلی و خارجی در هر فروشگاه دارای یک قیمت است که این نشان دهنده عدم نظارت بر روی اصناف است.

فتاحی با انتقاد از روند اعطای پروانه کسب و کار به متقاضیان افزود: متاسفانه نظارت کافی بر روی افرادی که درخواست پروانه دارند صورت نمی گیرد و بدون توجه به صلاحیت افراد اعم از اینکه وی سواد و علم این صنف را دارد و یا دارای صلاحیت اخلاقی است، برای وی پروانه صادر می شود.

نماینده مردم شهر بابک تصریح کرد:مشکل دیگر اصناف ما عدم تعهد آنها به گارانتی و خدمات پس از فروش است به طوریکه برای بسیاری از آنها گارانتی حکم یک کاغذ را دارد.

وی ادامه داد:مشکل در این بخش به حدی است که اگر خریداری جنس معیوب را بخرد تازه دردسر های او آغاز می شود و هیچکس حاضر نیست که مسولیت قبول کند و حتی اگر وی پول تعمیر جنس تازه خریداری شده را بدهد باز هم فروشنده و یا خدمات پس از فروش تعهدی در قابل آن کالا ندارند.

وی با اشاره به وضعیت رکود اقتصادی گفت:متاسفانه وضعیت رکود سبب شده که بازاریان ما نگران شوند و میزان ورشکستگی در بازار به شدت افزایش پیدا کند ز سوی دیگر اجناس قاچاق به راحتی در بازار  توسط فروشندگان به فروش می رسد که می بایست برای آن فکری شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *