گفتگو با فرانک پیشگر؛فرانک پیشگر 052

فرانک پیشگر، سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت:

دعای خیر مادرم کلید موفقیت من در زندگی است

بايد ظرفیت الگوسازی از حضرت زهرا(س) در جامعه ایجاد شود

از نظر من اتفاقي كه براي سراوان افتاده، يك فاجعۀ محيط زيستي است

 

فرانک پیشگر، متولد 1358 در شهر فومن و دانشجوی دکترای محیط زیست است. وی در انتخابات دوره چهارم شورای شهر رشت توانست با کسب بیش از ۱۵ هزار رای خود را پدیده انتخابات معرفی کند و با اقتدار راهی شورا شود. با توجه به اینکه ایشان سخنگو شورا و رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت هستند، فرصت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر را مغتنم شمردیم و گفتگویی متفاوت با این بانوی گیلانی ترتیب دادیم که با هم راز موفقیت شان را می خوانیم.

 

شمال ما: شايد بتوان از شما به عنوان محبوب ترين عضو شورا نزد افكار عمومي و به ويژه رسانه ها نام برد. اين محبوبيت را مديون چه عاملي مي دانيد؟

اول از همه تشكر مي كنم از لطفي كه شما و مردم نسبت به بنده داريد . در رابطه با سوال شما بايد عرض كنم بنده از زمان ورودم به شورا سعي كردم فعاليتم در راستاي وعده‌هايي باشد كه در آستانۀ انتخابات داده بودم و هميشه به اين موضوع نگاه كنم كه با گذشت دو سال از فعاليت‌ در شورا، تا چه اندازه به وعده‌هاي خودم جامۀ عمل پوشاندم. من در زمان ورودم به شورا به عنوان يكي از چهره‌هاي جوان توانستم گام‌هاي مثبتي براي مردم در توسعۀ بهداشت و محيط زيست شهر بردارم و فعاليت‌هاي نتيجه بخش بنده در كنار برنامه‌ريزي دقيق و صداقتي كه گام اول من در شروع هر كاري هست، باعث شد تا اين ذهنيت و لطف در افكار عمومي شامل حال من شود .

 

شمال ما: در سال گذشته، سكوت استراتژي شما به عنوان سخنگوي شوراي شهر رشت در بحراني تربن لحظات شورا بود مثلاً در بحث استيضاح شهردار سابق يا ابطال مصوبه انتخاب كاظمي به عنوان شهردار. چرا؟‌

همانطور كه خودتان مطلع هستيد روزهاي انتخاب شهردار روزهاي بسيار پر حاشيه بود و بنده معتقدم اعضای شورای شهر باید از موارد اختلاف انگیز دوری کنند و تنها به فکر خدمت به مردم باشند برجسته و پررنگ کردن حواشی و دامن زدن به اختلافات ناسپاسی به مردم است و بنده نيز براي جلوگيري از دامن زدن به اين حواشي با تاكيد بر توصیه‌های مقام معظم رهبری كه فرمودند: «نباید در خدمت رسانی به مردم فاصله بیفتد» صلاح را در اين ديدم كه درخصوص حواشي سكوت كنم و در فكر خدمت بيشتر و انجام امور مشكلات شهر و شهروندان باشم.

 

شمال ما: اين روزها از سرطان به عنوان دشمن شماره يك شهروندان رشتي ياد مي شود. به نظر شما راهي براي نجات از شيرابه هاي زباله سراوان رشت وجود دارد؟

يك سري مشكلات هستند كه در كوتاه مدت بوجود مي آيد و در كوتاه مدت هم قابل حل هستند ولي يك سري مسائل، زمان طولاني براي به ثمر رسيدنش لازم است خيلي راحت نمي توانيم اين مسائل را حل كنيم. اين يك واقعيت است اتفاقي كه براي سراوان افتاده و از نظر من يك فاجعۀ محيط زيستي است كار چند روزه و يك ماه و دو ماه نبوده كه الان بخواهيم سريع حل شود. نجات سراوان را شايد بتوانيم اين گونه توصيف كنيم، اينكه وضعيت موجود سراوان را ظرف مدتي كوتاه بخواهيم به وضعيت سي سال پيش برسانيم، دروغي بيش نيست. چيزي كه در مورد سراوان مي توانيم بگوييم اين است كه اگر عزمي جدي پشت اين ايده ها باشد اين است كه بتوانيم از حالا به بعد جلوي گسترش اين فاجعه را بگيريم تا به تدريج از چرخۀ خود پالايي طبيعت استفاده شود و با گذر زمان آسيب ها كمرنگ شوند. در زمينه ايده هايي كه خدمتتون عرض شد خوشبين هستيم با توجه به اينكه مطالعات ساماندهي لندفيل سراوان به پايان رسيده و بخشي از هزينه اجراي تصفيه خانه شيرابه سراوان در بودجه سال 94 شهرداري ديده شده و ان شا الله با عنايت و همكاري استاندار محترم به لحاظ تامين مابقي بودجۀ لازم به سمت و سويي حركت كنيم كه بشود روزي از سراوان عاري از اين فاجعۀ محيط زيستي ياد كنيم .

 

شمال ما: دوست داريد مردم، دوستان و همكارانتان از شما با كدام ويژگي اخلاقي ياد كنند؟

صداقت، حسن خلق و تواضع

 

شمال ما: چقدر موفقيت تان را نتيجه دعاي خير مادرتان مي دانيد. آيا لحظاتي بوده كه به عينه تاثير مستقيم رضايت و دعاي مادرتان را در كارتان درك كنيد؟

بسيار زياد. دعای خیر مادرم کلید موفقیت من در زندگی است. من همه موفقیت هایم را از برکت دعای خير ايشان دارم و در تمام زندگي دعاي خير پدر و مادرم را كليد مشكل گشايي مي بينم كه بايد هميشه در دستم باشد. مادرم پشتوانۀ من در زندگي شخصي و كاريم است. او نه تنها در تمام مراحل زندگي پشتيبان و همدم من بوده بلكه مي توانم بگويم بيشترين زحمات زندگي من بر دوش ايشان است و هميشه در سخت ترين شرايط نه تنها خم به ابرو نياورده بلكه هميشه مشوق من در تمام امور بوده و هستند.

 

شمال ما: با توجه به تغيير سبك زندگي، ‌حضرت فاطمه زهرا(س) تا چه اندازه مي تواند الگو و نجاتبخش فرزندان ما در عصر حاضر باشد؟

الگویی که خداوند برای ما مشخص کرده، حضرت زهرا است. و پيروي از الگوي سيرۀ ايشان هدفی آرمانگرایانه است. و با نگاهی به زندگی حضرت خواهيم ديد که قابلیتها و خصوصيات بارز ايشان نه تنها الگوي نياكان ما بوده و بلكه مي تواند الگو و نجات دهندۀ زندگي نسل هاي امروز و آينده ما باشد. اما از طرفي بايد ظرفیت الگوسازی از حضرت زهرا(س) در جامعه نيز ایجاد شود،  باید در جامعه ظرفیت ها و قابلیت هایی وجود داشته باشد تا ما بتوانیم این آرمان را تحقق بخشیم.

 

شمال ما: چقدر موفقيت خودتان را مديون ايثار و گذشت مادران شهيدي كه در اطراف ما زندگي مي كنند، مي دانيد و در حوزه فعاليت تان چه تلاشي براي اداي دين تان به اين بزرگواران كرده ايد؟

آرامش و سرافرازی و امنیت امروز نه تنها بنده، بلكه كل جامعه مدیون ایثارگری ها و جانبازی های شهدا و ایثارگران است. براي بنده افتخاري از اين بالاتر نيست كه در خدمت خانواده ايثارگران باشم، خدمتگزاری به ایثارگران از مهمترین وظایف ماست. و در هر جا که احساس کردم در رفع مشکلی می‌توانم به اين عزيزان کمک کنم در خدمت‌گزاری  برايشان دريغ نكردم و هميشه تلاش كردم تا هر گونه خدمتی را به آنان ارائه دهم.

 

شمال ما: چند فرزند داريد و دعاي هميشگي تان براي فرزندتان چيست؟

بنده مادر دو فرزند هستم. يكي دختر و ديگري پسر. دعای بنده به عنوان مادر سلامتي جسمي، اخلاقي و موفقيت در تحصيل و تمام مراحل زندگي براي فرزندانم است.

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *