نماینده ولی فقیه در استان گیلان:آیت الله قربانی ۰۴۶

شمال ما: نماینده ولی فقیه در استان گیلان گفت: دشمن به دنبال از بین بردن نظام اسلامی بوده و این آرزو را به گور می‌برد.

 

به گزارش فارس، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی پیش از ظهر امروز در جمع اعضای مجمع عالی بسیج گیلان با اشاره به اینکه در هفته ولایت و امامت قرار داریم اظهار کرد: بسیجیان فرزندان امامت و ولایت هستند.

وی به موضوع امامت و ولایت از دیدگاه شیعه و اهل سنت اشاره کرد و افزود: از دیدگاه اهل سنت پیشوایی امت با انتخاب مردم یا تعیین جانشین از ناحیه خلیفه قبلی است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه برقراری نظم، امنیت و اجرای قانون از جمله فعالیت‌های پیشوا از دیدگاه اهل سنت است، تصریح کرد: پیشوا از نگاه اهل سنت مسؤولیتی در زمینه تبیین حقایق و غایت خلقت و بیان واقعیت‌های دین ندارد ضمن اینکه عصمت برای پیشوا قائل نیستند.

قربانی به دیدگاه قرآن در مورد پیشوایان اشاره کرد و گفت: قرآن پیشوایان دین را دو گروه معرفی کرده است.

وی با اشاره به اینکه بعضی از  مجریان احکام و امنیت در جامعه ممکن است عادل و مومن باشند اما معصوم نیستند، بیان کرد: شیعه مسؤولیت‌هایی برای پیشوایان قائل بوده که اهل سنت به آن باور ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان خاطرنشان کرد: برقراری امنیت و اجرای عدالت و اجرای احکام نخستین مسؤولیت پیشوا در جامعه از نگاه شیعه است و اگر پیشوا نباشد جامعه به هرج و مرج کشانده و ناامنی فراگیر می‌شود.

قربانی با بیان اینکه زمامداران در دنیای امروز اخلاق، اعتقاد و ایمان را لازم نمی‌دانند، اظهار کرد: از نگاه شیعه فرد ظالم نمی‌تواند پیشوای جامعه باشد.

امام جمعه رشت، پیشوا از نگاه شیعه را دارای عصمت و پاکدامنی عنوان کرد و افزود: فعالیت‌های پیشوا باید خدایی باشد.

قربانی با اشاره به اینکه پیشوایان شیعه عامل به انجام امور هستند، بیان کرد: فقها، مراجع و ولی امر مانند امامان(ع) به مسائل عمل می‌کنند.

وی، پیشوا را تبیین‌کننده حقایق دین از دیدگاه شیعه در جامعه خواند و تصریح کرد: اسلام‌شناس‌ترین فرد باید در رأس حکومت اسلامی باشد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با تأکید بر اینکه پیشوای مسلمانان باید نسبت به احکام الهی آگاه‌تر باشد، خاطرنشان کرد: بعد مذکور در زندگی تمام ائمه(ع) وجود دارد.

قربانی، امامان(ع) را مرجع فهم دستورات خداوند در جامعه ذکر کرد و یادآور شد: احکام الهی در خزینه علم امامان(ع) وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه امام(ع) غایت خلقت است، اظهار کرد: خداوند جهان را برای امامان(ع) خلق کرده و اگر روزی امام زمان (عج) نباشد تمام زمین و جنبندگان نابود می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان اضافه کرد: اگر در جامعه‌ای عدالت، صداقت، فضیلت، پارسایی، انصاف و مروت نباشد مردم مانند حیوانات به جان همدیگر می‌افتند.

قربانی با اشاره به اینکه خادم حرمین در یمن ۳۰ میلیون نفر انسان را نابود می‌کند، بیان کرد: تمام زیربناهای یمن از بین رفته و دنیا در این زمینه خفقان گرفته است‌.

وی به از بین رفتن امنیت جهانی اشاره کرد و گفت: دشمن به دنبال از بین بردن نظام اسلامی است، اما باید بداند این آرزو را به گور می‌برد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه آل‌سعود و منافقان با یکدیگر هم‌پیمان شده‌اند، تصریح کرد: اکنون منافقان از عراق بیرون رانده شده‌اند.

وی بر زمینه‌سازی ظهور امام زمان(عج) تأکید کرد و یادآور شد: تنها به تحصیلکرده‌ها، متخصصان فنی و حوزوی نمی‌توان اعتماد کرد و امروز به افراد مطیع ولایت نیاز داریم.

قربانی با اشاره به اینکه بسیجیان در دوران دفاع مقدس افتخار آفریدند، خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس بسیجیان از میدان‌های مین عبور کرده و مسیر را باز کردند.

امام جمعه رشت به راه‌اندازی جنگ‌های نیابتی توسط اوباما و آل‌سعود در منطقه اشاره کرد و گفت: بسیجیان با فرمان مقام معظم رهبری بساط دشمنان را درهم می‌پیچند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *