شمال ما: گرفتار شدن دست جیب‌بر حرفه ای در داخل جیب مالباخته وی را گرفتار و راهی زندان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، چهارم تیر ماه امسال از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰، یک فقره دستگیری سارق توسط شهروندان به کلانتری ۱۱۵ رازی اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری در ایستگاه BRT در میدان گمرک، فردی که توسط مسافرین اتوبوس BRT به اتهام جیب بری دستگیر شده بود به کلانتری منتقل شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع جیب بری و به دستور شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۱۱ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پرونده پس از حضور در پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در داخل اتوبوس متوجه شدم که شخصی که در کنار من ایستاده، دست خود را در داخل جیب من کرده اما به علتی نامشخص قادر به بیرون آوردن آن نیست. زمانیکه متوجه شدم که او قصد جیب بری داشته مانع از پیاده شدن او در ایستگاه شده و با کمک سایر مسافرین او را دستگیر کرده و در ایستگاه میدان گمرک او را به مأمورین تحویل دادیم.

متهم که در کلانتری خود را علیرضا رضایی معرفی کرده بود، در اظهارات اولیه منکر هرگونه سرقت شد و گفت: در داخل اتوبوس در حال چرت زدن بودم که روی شاکی افتادم و به همین دلیل او مدعی است که بنده جیب بر هستم.

در ادامه تحقیقات و با شناسایی هویت واقعی متهم بنام «یارمراد» (متولد ۱۳۵۸)، مشخص شد که او یکی از مجرمان سابقه دار جیب بری است که از سال ۷۹ تاکنون ۲۱ بار به اتهام جرایم مختلف دستگیر شده که ۸ فقره آن مربوط به جیب بری است. همچنین در بررسی دو عدد کارت عابر بانک بدست آمده از متهم نیز مشخص شد که آنها نیز دارای سابقه سرقت به شیوه جیب بری هستند.

در ادامه رسیدگی به پرونده، یارمراد که چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت صراحتا به ده ها فقره جیب بری بویژه سرقت گوشی تلفن همراه اعتراف و انگیزه خود را تأمین هزینه مصرف موادمخدر اعلام کرد.

سرگرد کارآگاه قباد برجی سرپرست پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر به خبرنگار مهر، گفت: با توجه به سوابق متعدد متهم در ارتکاب جرایم مختلف بویژه سرقت به شیوه جیب بری و اعتراف صریح متهم به ده ها فقره جیب بری در خطوط اتوبوس های BRT و به جهت شناسایی سایر شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام  قضایی صادر شده است. لذا از تمامی شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان حـر – خیابان ۱۲ فروردین مراجعه کنند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *