عضو شوراي اسلامي شهر رشت:فرهاد شوقی 015

شمال ما: فرهاد شوقی عضو شورای اسلامی کلانشهر رشت با ابراز گله مندی نسبت به اظهارات بیان شده برخی از اعضا در خصوص هزینه های جشن بزرگ میلاد امام زمان (عج) اظهار داشت: در زمینه ی جشن نیمه ی شعبان انتقاداتی ازجانب برخی از اعضای شورای شهر بیان شد اما متاسفانه برخی از این انتقادات نه از سر دلسوزی بلکه از جنس دیگری بود .

شوقی با اشاره به اینکه اعتقاد ما بر این است که ۱۵ عضو شورا باید با تکیه بر کارشورایی تصمیماتی را اتخاذ کنیم اظهار داشت: دغدغه هایی که در زمینه ی جلوگیری از اسراف و تبذیر از سوی این بزرگواران مطرح شد ستودنی ست اما اینکه برخی از اعضا با تماس با مدیران کلان استان و انتقال اعتراض خود به آنها در صدد تخریب این جشن برآیند اعتقاد به کار شورایی نیست.

عضو شورای شهرافزود: اگر قرار است برگزاری این همایش ها دستاویزی باشد جهت انتقام گیری اعضا ی شورا از یکدیگر کار درستی نمی باشد.

وی خاطر نشان کرد : در زمینه ی آقای نیکومنش که ریاست کمیسیون فرهنگی شورا را بر عهده دارند انتقادات زیادی در مورد این جشن مطرح شده است که بنده معتقدم ایشان در این زمینه مظلوم واقع شده اند .

شوقی با اشاره به اینکه جشن نیمه ی شعبان در شهر رشت جشن با شکوهی در نوع خود بوده است گفت: در جلسه ی کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت مطرح گردید که از آقای محمد اصفهانی خواننده معروف کشورمان دعوت شود و در این زمینه به جمع بندی نهایی رسیدیم با توجه به اینکه در آن برهه از زمان که مدت کوتاهی تا روز

جشن میلاد مانده بود ، یافتن خواننده ای مهمتراز محمد اصفهانی ممکن نبود .

این عضو شورا اضافه کرد : حتی این امر در جلسه ی کمیسیون مطرح شد که ازخوانندگان بنام گیلانی دعوت شود اما نهایتا این نتیجه حاصل شد که از دکتراصفهانی دعوت بعمل آید.

شوقی اذعان داشت : آقای نیکومنش با خواننده فولکلوریک گیلان استاد ناصرمسعودی نیز صحبت بعمل آوردند و به جرات می توان گفت که برنامه ی بسیاری از خوانندگان برای روز نیمه شعبان از ماههای پیش کاملا پر شده بود .

وی با انتقاد از اینکه در برخی محافل عنوان می شود که باید در راستای حمایت از خوانندگان بومی از یک خواننده ی گیلانی دعوت بعمل می آمد اظهار کرد : کسانی که این بحث را بیان می کنند خود تا کنون حمایت آنچنانی ازهنرمندان گیلانی نداشته اند .

وی افزود : استدعای من از ریاست شورا این است که در زمینه ی مبالغ پرداخت شده درمورد همایش ها و برنامه هایی که در شهرداری اجرا می شود درخواست یک سند ریز مالی داشته باشند.

شوقی تصریح کرد: به آقای محمد اصفهانی ۲۰ میلیون تومان پرداخت شد که پنج میلیون از این مبلغ مربوط به سیستم صوتی بود که از تهران با خود آوردند ودر حدود سه میلیون تومان مربوط به نورپردازی هایی بود که باید انجام می شد و بقیه مبلغ نیز در بین اعضای گروه کنسرت ایشان بابت اجرا تقسیم گردید.

وی عنوان کرد: هزینه ی پرداخت شده بیشتر از هزینه ای نیست که به خوانندگان گیلانی در برنامه های مختلف پرداخت می شود و صحبت هایی که مطرح می شود به جهت انتقام گیری است.

این عضو شورا گفت: پرداخت هزینه بابت جشن امام زمان (عج) مایه مباهات است و در سایر کلانشهر های کشور این هزینه ها بسیار بالاتر است .

وی اظهار کرد: در حدود ۴۰ هزار نفر از این جشن در رشت استقبال کردند که با توجه به استقبال مردم ، این هزینه کرد مبلغ چشمگیری نیست .

شوقی گفت: در سال گذشته برای جشن بزرگ میلاد نور، از استاد کریم خانی دعوت شد که حدود ۵۰ میلیون تومان برای جشن مذکور هزینه شد .

منبع: رشت پرس


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *