آیا مدیرکل ورزش و جوانان خبر دارد؟اسکواش 041

شمال ما: آقای مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان، آیا می دانید در هیئت اسکواش شما چه می گذرد؟ آیا از مباحث ورزشی و غیر ورزشی آن مطلعید؟

رقابت‌های قهرمانی کشور در رشته اسکواش در دو بخش پسران و دختران برگزار شد و گیلان تنها موفق شد به یک برنز مشترک در بخش دختران دست پیدا کند و در بخش پسران نیز هیچ موفقیتی بدست نیاورد. البته از هیئتی که در بخش آموزش، بیش از نخبه پروری و قهرمان پروری به چیزهای دیگر توجه می کند انتظار بیشتری نمی رود.

در حالیکه اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان طی بخشنامه ای به همه هیئت های ورزشی اعلام کرده است هیچکس حق ندارد جهت انجام امور آموزشی و یا برگزاری کلاسها و دوره های اموزشی دریافت نقدی از شرکت کنندگان در کلاس ها و دوره ها داشته باشد اما باز این مهم در هیئت اسکواش استان گیلان مغفول مانده است و از برخی علاقمندان شرکت در دوره های آموزشی اسکواش هزینه ها نقدا دریافت می شود.

این مهم را به گواهی تنی چند از شرکت کنندگان در دوره های این هیئت اقتباس نموده ایم که از پرداخت نقدی هزینه های کلاس ها گله مند بودند، اما برای صحت و سقم موضوع خبرنگار نیز تماسی با دفتر این هیئت داشت و از نحوه چگونگی برگزاری کلاس های اموزشی و هزینه ها پرسید؛ شخصی به نام آقای “د” که خود را مسئول آموزش پسران معرفی کرد ضمن تشریح برنامه های آموزشی هیئت، در خصوص هزینه ها گفت: هنگام ثبت نام 15 هزار تومان بابت بیمه دریافت می شود و ماهانه نیز مبلغ یکصد هزار تومان از ورزشکار دریافت می کنیم. وی افزود: علاقمندان می توانند این مبلغ را هم در حساب هیئت بریزند و هم می توانند نقدا هیمن جا پرداخت کنند.

اما از انجاییکه ورزشکاران گله مند، از قشر بانوان بودند مجبور شدیم در دیداری حضوری از وضعیت دوره های آموزشی و هزینه های آن در بخش بانوان نیز پرس و جو کنیم که مجددا همان پاسخ ها را شنیدیم؛ خانمی که خود را همکار خانم “الف” – مسئول بخش دختران – معرفی کرد نیز ضمن توضیح دادن برنامه های آموزشی هیئت، در خصوص نحوه پرداخت هزینه ها گفت: در ابتدای کار 15 هزار تومان بابت بیمه و 30 هزار تومان بابت ثبت نام اخذ می شود و ماهانه نیز مبلغ یکصدهزار تومان باید پرداخت کنند، این مبالغ را می توانند جهت سهولت در کار نقدا همین جا پرداخت کنند تا ما خودمان آن را به بانک ببریم.

البته اینجا منظور از هزینه 30 هزار تومانی ثبت نام نیز خودش جای سئوال است، اگر هزینه ثبت نام 30 هزار تومان است پس یکصد هزار تومان ماهانه چه معنایی دارد؟

با همه این احوال یکطرفه به قاضی نرفته و از یکی دو رییس هیئت دیگر نیز نحوه دریافت هزینه های آموزشی را پرسیدیم، کیانوش سقراطی رییس هیئت ژیمناستیک استان گیلان به خبرنگار گفت: همه هیئت ها حساب بانکی دارند و هر دریافت و پرداختی از آن طریق انجام می گیرد حتی اداره کل طی نامه ای به همه هیئت ها اعلام کرده دریافت نقدی ممنوع می باشد.

سارنگ بزرگ چنانی رییس هیئت بولینگ و بیلیارد استان گیلان نیز به خبرنگار  گفت: در دریافت و پرداخت نقدی امکان اشتباه سهوی یا عمدی وجود دارد از این رو همانطور که اداره کل ورزش و جوانان تاکید کرده است همه امور مالی از طریق واریز به حساب هیئت انجام می شود.

البته خبرنگار چندین بار با فرمند رییس هیئت اسکواش نیز تماس گرفت که متاسفانه وی پاسخ نداد.

اکنون باری دیگر از مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان می پرسیم آیا خبر داشتید در هیئت اسکواشتان چه می گذشت؟

منبع: معین نیوز/ خزرآنلاین


کانال تلگرام شمال ما

یک پاسخ به “در هیات اسکواش گیلان چه می گذرد؟”

  1. اسکواش باز می‌گه:

    ای قربون دهنتون به خدا اگه بدونی توی هیئت اسکواش چه وضعیه
    میگن 100 تومان در ماه بعد دوبار در ماه از ماه به بهانه های مختلف پول می گیرن
    چیزی هم که بلد نیستن آموزش بدن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *