دکتر برزیگر:انوش برزیگر ۰۱۱

شمال ما: دکتر انوش برزیگر در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اجرای موفقیت‌آمیز طرح تحول نظام سلامت در کشور و استان گیلان اظهار کرد: در طول سالیان گذشته به دلیل مسولیتی که در بیمارستان حشمت داشتم از نزدیک با درد و رنج بیماران تهیدست آشنا هستم و از این بابت مزایای این طرح را کاملا احساس می کنم و طرح تحول نظام سلامت از بهترین و مهمترین طرح‌های ارائه خدمات نظام به ملت است که با همیاری همه مسئولین منجر به ارتقای خدمات درمانی در جامعه می‌شود. با اجرای این طرح دیگر شاهد تقاضای بیماران تهیدست و نیازمند مبنی بر خارج کردن لوازم استفاده شده در عمل جراحی از بدنشان نیستیم.

به گزارش گیل خبر، وی با اشاره به رضایتمندی ۹۷ درصدی مردم از اجرای طرح تحول نظام سلامت در استان تصریح کرد: آمار و ارقام رضایتمندی ۹۷ درصدی بیماران را از طرح تحول نظام سلامت نشان میدهد و گیلان در اجرای این طرح پیشتاز است بطوریکه برخلاف سایر استانها افراد آزاد هم در بیمارستانهای خصوصی از تعرفه مقرر شده استفاده کردند و امیدوارم این طرح مورد تجربه بسیاری از کشورها قرار گیرد.

دکتر برزیگر با اشاره به مشکلاتی که سال گذشته میان بیمه‌ها و بیمارستان‌های خصوصی در زمینه پرداخت و اجرای تعرفه‌ها بود گفت: در زمینه تعرفه های مقرر شده با هیچکس تعارف نداریم و با هرگونه قصوری در بیمارستانهای دولتی و خصوصی برخورد خواهیم کرد. در سال گذشته یکی از بیمه های کشور به تعهدات خود در قبال بیمارستانهای خصوصی استان عمل نکرد و بدهکاری زیادی به بیمارستانهای خصوصی دارد.در سال جاری اجازه نخواهیم داد تا مشکلات سال گذشته تکرار شود و در این راستا کمیته‌ای ۵ نفره شامل معاون استاندار، نماینده بیمه‌های پایه و تکمیلی، نماینده ریاست دانشگاه علوم‌پزشکی استان و مدیران بیمارستان‌های خصوصی تشکیل شده است.

رییس دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان با برشمردن بیمارستان حشمت به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز ارائه خدمات درمانی در سطح کشور گفت: به هماهنگی هیات امنا این بیمارستان بزودی قراردادی در جهت خرید یک دستگاه آنژیوگرافی پیشرفته در راستای بهبود ارائه خدمات به بیماران برای این بیمارستان منعقد میگردد و با نصب این دستگاه قسمت اعظمی از مشکلات بیماران قلبی و عروقی از جمله نوبت های طولانی ویزیت کاهش خواهد یافت.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار گیل خبر مبنی بر خراب بودن برخی از زباله سوزهای بیمارستانهای دولتی و بحث آلودگی زیست محیطی و پسماندها گفت: امحای زباله‌های بیمارستانی یکی از برنامه‌های مهم این دانشگاه در سال جاری خواهد بود و بزودی اخبار خوبی در این خصوص اعلام خواهد شد. در بحث زباله های عفونی در دو بخش دولتی و خصوصی پیگیر ۲ موضوع هستیم:

در بخش خصوصی با تمامی واحد ها مکاتبه و اطلاع رسانی شدو از حدود ۴۰۰۰ واحد موجود ۲۵% زباله های عفونی خود را تحویل شرکتهای استریل و دفع می دهند و در بیمارستانهای دولتی نیز زباله ها استریل و بسته بندی شده و تحویل شهرداریها میگردد. در مورد دستگاههای زباله سوز نیز پیگیر تعمیرات و راه اندازی آنها هستیم.

دکتر برزیگر با اشاره به شایعاتی مبنی بر اینکه رییس دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان سهم افتخاری در دو بیمارستان خصوصی استان دارد و همچنین شایعاتی مبنی بر انحراف مالی یکی از مدیران حوزه خود و برکناری وی به این دلیل گفت: این شایعات دروغ و کذب است و بنده هیچ‌گونه سهم افتخاری در هیچ یک از بیمارستان‌های خصوصی ندارم. وی در خصوص یکی از مدیران مالی اسبق دانشگاه علوم پزشکی گفت: ایشان از افتخارات این دانشگاه است و در طول ۱۰ سال همکاری در بیمارستان حشمت حتی به اندازه یک خودکار انحراف مالی نداشته است و به صراحت میگویم در حوزه اینجانب و مدیرانم کوچکترین انحراف مالی رخ نداده و اگر اینگونه باشد من کناره گیری خواهم کرد، متاسفانه برخی افراد با نا آگاهی به شایعات بی اساس دامن می زنند و با آبروی افراد بازی می کنند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *