شمال ما: معاون فرهنگی ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه روزنامه «عصر قرآن» به صاحب امتیازی مؤسسه «تسنیم قرآن و عترت» گیلان مجوز نشر گرفته است، تصریح کرد: با انتشار این روزنامه، تعداد روزنامه‌های استان به ۱۰ مورد افزایش خواهد یافت.

حسین ابراهیمیان، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان در گفت وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از گیلان، از صدور مجوز جدید برای فعالیت نشریه‌ها و پایگاه‌های خبری در استان خبر داد و اظهار کرد: هیأت نظارت بر مطبوعات کشور در مردادماه ۹۴، شماری از تقاضاهای صدور مجوز نشریات را مورد بررسی قرار داد که طی آن ۵ نشریه و ۲ پایگاه خبری از استان گیلان موفق به دریافت مجوز انتشار شدند.

وی با بیان اینکه روزنامه «عصر قرآن» به مدیرمسئولی حسن اسماعیل‌پور جیرانی و صاحب امتیازی مؤسسه «تسنیم قرآن و عترت» گیلان مجوز نشر گرفته است، تصریح کرد: با انتشار این روزنامه، تعداد روزنامه‌های استان به ۱۰ مورد افزایش خواهد یافت.

ابراهیمیان ادامه داد: دیگر نشریات تازه مجوز گرفته گیلان نیز عبارتند از دوهفته‌نامه «خیرالکلام» به مدیرمسئولی علیرضا منکویی و ماهنامه‌های «آب و آئینه» علیرضا پارسی، «گیلنامه» سیدرضا ثابت‌قدم و «هنرسازان گیل» سلمان اسماعیل‌زاده رودسری.

معاون فرهنگی ارشاد اسلامی گیلان اضافه کرد: همچنین پایگاه‌های اطلاع‌رسانی «انتخاب امروز» به مدیرمسئولی علیرضا منکویی و «صبح رانکوه» به مدیرمسئولی عزیز عابدی گوابری از هیأت نظارت بر مطبوعات کشور مجوز انتشار دریافت کردند.

وی با اشاره به افزایش تعداد نشریات چاپی گیلان به ۱۹۶ و تعداد پایگاه‌های خبری الکترونیک استان به ۳۷ عنوان، خاطرنشان کرد: فهرست تمامی نشریات مکتوب و مجازی دارای مجوز فعالیت در استان بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در بخش «رسانه‌های مجاز گیلان» موجود می‌باشد.

ابراهیمیان با بیان اینکه با تاسیس سامانه جامع رسانه‌های کشور، متقاضیان صدور مجوز نشریات و پایگاه‌های خبری نیازی به تشکیل پرونده در ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ندارند و می‌توانند با ورود به سامانه مذکور درخواست ارائه نموده و از وضعیت رسیدگی به درخواست خود مطلع شوند، یادآور شد: متقاضیان دریافت مجوز انتشار نشریه و پایگاه خبری می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی www.e-rasaneh.ir نسبت به ثبت نام و پیگیری درخواست خود اقدام کنند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *