تندیس طوبای زرین برای بانوی رشتی؛نازی مرتاض خو ۹۱

شمال ما: «نازی مرتاض‌خو»، بانوی هنرمند گیلانی موفق به کسب جایزه بخش مسابقه هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر شد.

 

به گزارش ایسنا، آیین اختتامیه هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر با حضور علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی مرادخانی، معاون هنری، مجید ملانوروزی، مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی و جمعی از هنرمندان عرصه‌های مختلف هنرهای تجسمی در تالار وحدت تهران برگزار شد.

در این دوره از جشنواره هنرمندان ایرانی و هنرمندانی از ۴۰ کشور جهان شرکت کردند و اصالت‌بخشیدن به اندیشه و خلاقیت‌بخشیدن در این عرصه را برای بروز هنرهای جدید فراهم کردند.

از میان ۱۰ هزار اثر ارسال شده،  ۲۰۵ اثر برای این دوره از جشنواره انتخاب شد که در نهایت در مراسم مذکور برگزیدگان هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر در بخش «مسابقه»، «همایش»، «فیلم مستند» و «فجر و هنر ملی» معرفی شدند.

«نازی مرتاض‌خو»، تنها بانوی گیلانی از شهر رشت توانست در میان ۲۲ هنرمند برگزیده بخش مسابقه هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر قرار گیرد و جایزه این بخش شامل تندیس طوبای زرین به همراه لوح تقدیر و مبلغ ۵۰ میلیون ریال را از آن خود کند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *