حجت‌الاسلام مهدوی:مهدوی011

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های گیلان گفت: دانشگاهیان مواظب سوء استفاده و بهره‌کشی‌های جناحی باند قدرت و ثروت در دانشگاه‌ها باشند.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام سعید مهدوی در جمع خبرنگاران با اشاره به روش برگزاری مراسم ۱۶ آذر روز دانشجو اظهار کرد: مهم‌ترین منشأ ایجاد روز دانشجو روحیه ضد استعماری و ضد استکباری دانشجویان بوده بنابراین اگر قرار باشد ۱۶ آذر را به معنای حقیقی بزرگداشت و تکریم کرد باید پیام شهدای این روز در هیاهوی باندی و سیاسی فراموش نشود.

وی ادامه داد: مایه تأسف است در رسمی‌ترین مراسم روز دانشجو یک کلمه علیه آمریکا و نوکرانش که قاتلان دانشجویان شهید ۱۶ آذر محسوب می‌شوند، گفته نشده‌است.

مهدوی به‌هم زدن و مخالفت با سخنرانی‌های مورد تایید نظام و افراد شاخص دارای تفکر ضد آمریکایی را مهم‌ترین پرسش در فضای دانشگاهی گیلان عنوان کرد و افزود: علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با موافقت رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه برای سخنرانی مراسم روز دانشجو دعوت شد اما شاهد موافقت نکردن برگزاری این مراسم از طرف برخی از مسئولان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی بودیم.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های گیلان متذکر شد: رئیس جمهور فرمود؛ دانشگاه نباید امنیتی شود و فضای امن باشد اما رفتار ناپسند برخی از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی و استانداری گیلان تأمل برانگیز است.

وی با بیان اینکه فتنه‌گران مورد حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی در ۱۶ آذر امسال در تعدادی از دانشگاه‌های کشور به‌راحتی سخنرانی کردند، تصریح کرد: ۱۶ آذر امسال برای سخنرانی نیروهای انقلابی هزاران شرط و محدودیت گذاشتند.

مهدوی بر جلوگیری از سوء استفاده و بهره‌برداری انتخاباتی توسط جریان خاص حاکم بر دولت از فضای دانشگاهی و دانشجویی تاکید کرد و گفت: ۱۶ آذر پیام عزت‌خواهی، استقلال‌طلبی، آزادگی و مبارزه با مظهر ظلم و فساد آمریکا است.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های گیلان با تاکید بر اینکه مطالبات حقیقی مردم و نقد منصفانه و آگاهانه دولت نباید در هیاهوی باندبازی‌های سیاسی به حاشیه برود، بیان کرد: در دانشگاه‌ها نباید به تنش‌های سیاسی، جناحی و داخلی دامن زده شود.

وی با هشدار به دانشجویان و قشر دانشگاهی، خاطرنشان کرد: دانشگاهیان باید مواظب سوء استفاده و بهره‌کشی‌های جناحی باند قدرت و ثروت در دانشگاه‌ها باشند.

مهدوی بر وجود تضارب افکار و فعالیت‌های سیاسی با سلیقه‌های مختلف تاکید کرد و یادآور شد: دانشگاهیان نباید آلت دست سیاست‌بازان و صاحبان قدرت و مکنت شوند.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های گیلان به تذکر جدی رهبر معظم انقلاب مبنی براینکه نیروهای انقلابی در دانشگاه‌ها نباید مورد اذیت و محدودیت قرار گیرند، اشاره کرد و افزود: مسئولان سیاسی امنیتی گیلان بر روند مذکور به روش‌های مختلف پایان دهند و طبق فرموده رئیس جمهور؛ دانشگاه را باشگاه حزبی و جناحی نکنند.

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *