پس از گذشت 3 ماه همچنان ادامه دارد؛حق مشاوره ۰۱۱

شمال ما: گیلان نو نوشت: یکی از سئوالاتی که این روزها برای شهروندان رشتی به وجود آمده این است که معاونان و مشاوران شهرداری و شورای شهر چه میزان پاداش دریافت می کنند؟

 بیش از چهار ماه است که تحریریه گیلان نو به در خواست شهروندان فهیم رشتی از مسئولان مربوطه در شورای شهر و شهرداری این پرسش را مطرح نموده که معاونان و مشاوران چه مقدار پاداش دریافت می کنند؟

علاوه بر آن، متاسفانه علیرغم تمام نطق ها و نامه نگاری های صورت گرفته از سوی برخی از اعضاء شورای شهر با شهرداری و تذکراتی که به رئیس شورای شهر رشت نیز داده شد، هیچ پاسخی در خصوص پاداش های شب عید در شهرداری داده نشد!

برابر پیگیری های به عمل آمده توسط خبرنگار گیلان نو، خوشبختانه لیستی از میزان دریافتی مشاوران شورای شهر در کمیسیون ها برای آگاهی شهروندان عزیز رشتی به دست آمده که مجموع آن ۱۷۵ میلیون ریال می باشد.

.

حق مشاوره ۰۱۲

.

همچنین رشت پرس در جواب این خبر نوشته است:

در پی انتشار خبر پاداش ۱۷۵ میلیونی مشاوران کمیسیون های تخصصی شورای اسلامی کلانشهر رشت، که در واپسین ساعات روز گذشته در فضای مجازی استان منتشر گردید بازتابهای گسترده ای را در پی داشت .

بنابر این گزارش ،فارغ از شیوه انتشار این سند در فضای مجازی نکته قابل تامل محو شدن خبر در پایگاههای اطلاع رسانی گیلان در ساعاتی پس از انتشار آن است که تعجب همگان برانگیخت. به همین منظور ذکر مواردی جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع می رسانیم :

۱ – ابتدا باید به عرض برسانیم اسناد منتشره مربوط به عملکرد مالی سال ۱۳۹۳ و در قالب عیدی به مشاوران در آستانه عید نوروز پرداخت گردیده و به عنوان پاداش منظور نشده است .

۲- لازم به توضیح است هیچیک از مشاوران کمیسیون های تخصصی شورای اسلامی کلانشهر رشت حقوق و دستمزدی را جهت حضور در جلسات کمیسیون ها در طول ۱۲ ماه دریافت نمی نمایند .

۳- انتشار خبری مهندسی شده و با بزرگنمایی میلیونی که اخیرا در فضاهای مجازی خود نمایی می کند باید به عرض برسانیم مبالغ منتشره به ریال می باشد و به عبارتی مبلغ ۱۷٫۵ میلیون تومان بوده است .

۴- با توجه به وجود کمیسیون های تخصصی در شورای اسلامی کلانشهر رشت که وظیفه بررسی و کارشناسی طرح ها و لوایح متعددی را بر عهده دارد تعدد حضور مشاوران تخصصی در حوزه های مختلف لازم و ضروری به نظر می رسد که در همین راستا تعداد ۲۵ مشاور در قالب کمیسیون های تخصصی شورای اسلامی انتخاب شده اند .

۵ – وجود افرادی برجسته و فرهیخته از جامعه روحانیت و مسئولین لشکری و کشوری در زمره مشاوران ،خود گواه بر جدیت و عملکرد مثبت مشاوران در کمیسیون های تخصصی بوده که بهتر می بود از افشای علنی اسامی افراد امتناع می شد .

۶- لازم به ذکر است چنانچه مشاوران کمیسیون های تخصصی سودای منابع مالی را در سر داشتند راههای بهتری برای بهره برداری وجود داشت نه اینکه با عیدی سالانه ۷۰۰ هزار تومان در جهت نیل به اهداف خود باشند . با نگاهی سطحی به پرداختی های صورت گرفته به مشاوران می توان دریافت که دریافت ماهیانه ۵۸۳٫۰۰۰ ریال معادل پنجاه و هشت هزار و سیصد تومان در ماه سهم هریک از مشاورانی بوده است که در طول ۱۲ ماه و ماهیانه ۴ جلسه در جلسات کمیسیون شرکت نموده اند که خود گواه بر این موضوع است .

۷ -در پایان از تمام کسانی که امروزه ارزش های انسانی در فضاهای اجتماعی را با خط کش مالی اعم از عیدی ، پاداش و … عیار می زنند انتظار می رود از انتشار چنین پروژه های مهندسی شده ای که هرگز نمی تواند معیار ارزیابی خوبی برای عملکرد شورای اسلامی شهر و مدیریت شهری کلانشهر رشت محسوب گردد امتناع نمایند .


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *