دبیر حزب موتلفه گیلان:حسن کربلایی ۰۲۷

شمال ما: دبیر حزب موتلفه گیلان با بیان اینکه هاشمی به پسوند «بهرمان» توجه کند، گفت: خوی اشرافی‌گری هاشمی را احاطه کرده و از کسانی که در شکل‌گیری انقلاب نقش موثری داشته‌اند غافل شده است.

حسن کربلایی  در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، با اشاره به اظهارات اخیر هاشمی رفسنجانی در توهین به روستانشینان اظهار کرد: چنین توهینی از شخصی مانند رفسنجانی که خود روستازاده است، بعید بود.

وی با بیان اینکه «بهرمان» پسوند هاشمی متعلق به روستای دورافتاده‌ای در رفسنجان است، تصریح کرد: ملاک‌های ارزیابی باید آموزه‌های دینی و اسلامی باشد.

دبیر حزب موتلفه گیلان با اشاره به اینکه طبق آموزه‌های دینی انسان‌ها از روی شهرنشینی و روستانشینی مورد ارزیابی قرار نمی‌گیرند، افزود: ملاک ارزیابی انسان‌ها، تقوا است.

وی ادامه داد: بسیاری از شخصیت‌های دینی، انقلابی و سیاسی و… از دل روستاها برخاسته‌اند.

کربلایی با بیان اینکه بسیاری از علمای بزرگ اسلام روستازاده بودند، گفت: علمایی اندیشمند مانند آیت‌العظمی بهجت، آیت‌الله ضیابر، آیت‌الله ربانی‌املشی و… که از دل روستاهای گیلان برخاستند و در جهان تشیع چهره‌هایی شناخته شده هستند.

وی صداقت، پاکی، پول حلال، کشاورزی و… را برخاسته از دل روستاها دانست و تصریح کرد: اگر هاشمی رفسنجانی سیره و روش امام راحل را در نظر بگیرد ایشان فرمودند «یک موی کوخ‌نشینان را به کاخ نشینان نمی‌دهم»، یعنی اینکه کوخ‌نشینان صداقت و راستی، غیرت و همت دارند.

دبیر حزب موتلفه گیلان با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری هرگز تقسیم‌بندی در سخنانشان نکرده‌اند، متذکر شد: امام راحل بارها سفارش فرمودند جامعه را چند قطبی و تقسیم نکنید.

وی با اشاره به اینکه خوی اشرافی‌گری هاشمی را احاطه کرده است، تصریح کرد: هاشمی از کسانی که در شکل‌گیری انقلاب نقش موثری داشته‌اند غافل شده است.

کربلایی یادآور شد: توقع این نبود از آنجا که هاشمی در تهران مدیریت داشته، چنین حرف‌هایی علیه روستانشینان بزند بهتر است به سفارش امام راحل توجه کند و دست از تقسیم‌بندی شهری و روستایی بردارد.

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *