ایشان چه فرمودند؟ چه نفرمودند؟غلامعلی جعفرزاده ۰۵۲

شمال ما؛ امیر رمضانی کینچاه *: نشست خبری غلامعلی جعفرزاده، نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی با حضور خبرنگاران همسو و در غیاب خبرنگاران منتقد، صبح روز شنبه برگزار شد.

.

::: ایشان در این نشست فرمودند: «چندی پیش یکی از مسئولان که دارای جایگاه حقوقی بود علیه من سخنانی اظهار کرد و بنده پاسخ ایشان را مکتوب دادم و علاقه ای به رسانه ای کردن این مساله نداشتم و اگر علاقه مند به رسانه ای کردن نامه بودم ابزار آن برای بنده فراهم بود اما از آنجایی که رونوشت این نامه خطاب به یکی از مراجع ارسال شده بود توسط برخی افراد کار زشت و غیراخلاقی صورت گرفت و آن نامه را رسانه ای کردند.»

اما ایشان نفرمودند نگارش و ارسال نامه ای پر از توهین و تهمت به مسئول یکی از نهادهای انقلابی استان نیز همانند انتشار همان نامه کار زشت و غیر اخلاقی است.

.

::: ایشان فرمودند: «برخی افراد که اساسا نظامی نبوده اند به آنها لقب سردار می دهند و به نظرم اظهارات این افراد اساسا نیازی به جوابیه و پاسخگویی ندارد و بنده پاسخ آنها را نمی دهم و البته نهادهای مربوطه باید این مساله را پیگیری کنند و به او پاسخ دهند.»

اما ایشان نفرمودند فرد مورد نظر ایشان، فرمانده گردان حضرت ابوالفضل(ع) لشکر قدس بوده و جانباز ۷۰ درصد جنگ تحمیلی است و به عنوان تنها فرمانده بسیجی گیلان «مدال فتح» را از دست مبارک فرمانده معظم کل قوا، حضرت آیت الله خامنه ای دریافت کرده است.

.

::: ایشان فرمودند: «در دوران نمایندگی خود تنها از یک سایت شکایت کرده ام… برخی رسانه ها وارد فضای تخریبی و غیر اخلاقی می شوند. از آنجایی که نمی خواهم وارد حاشیه شوم سکوت من ادامه خواهد داشت.»

اما ایشان نفرمودند برخی رسانه ها و حتی خبرگزاری ها را نیز تهدید به شکایت کرده اند و با مدیران آنها تماس تلفنی و پیامکی تهدیدآمیز داشته اند.

.

::: ایشان فرمودند: «از وزارت ارشاد بابت کندی در حمایت از رسانه های استانی گلایه مندم… خبرنگاران قاتل و جانی نیستند و باید احترام آنها حفظ شود.»

اما ایشان نفرمودند با استخدام وکلای خبره پایتخت نشین تنها به دنبال صدور حکم حبس برای مدیرمسئول وبسایتی که شکایت کرده اند، هستند.

.

::: ایشان فرمودند: «برای مراسم افطاری هیچگونه تبلیغاتی صورت نگرفت و حدود ۱۰ الی ۱۲ هزار نفر از مردم آن شب در مراسم حضور پیدا کردند و حتی عده ای بدون خوردن افطاری برگشتند اما برخی نشسته اند و حساب و کتاب کرده اند که پول این مراسم از کجا آمده در حالی که یکی از همکاران من که همسو با نظرات و عقاید آنهاست هر شب افطاری می داد اما کسی حساب و کتاب نکرد.»

اما ایشان نفرمودند که هزینه افطاری برای ۱۰ الی ۱۲ هزار نفر، آن هم در تالار شهردار منطقه پنج رشت را از جیب مبارک چه کسی یا کدام نهاد پرداخت کرده اند.

.

::: ایشان فرمودند: «بعضی از همکاران من در مجلس متاسفانه سرباز برخی نمایندگان تهرانی هستند و علت اینکه در نطق های خود تپق می زنند برای این است که نوشته خودشان نیست و نمایندگان تهرانی که خود را برتر از دیگران می دانند آنها را نوشته اند و به نمایندگان شهرستانی دیکته می کنند.»

اما ایشان نفرمودند بر اساس کدام مستندات به راحتی به دیگر نمایندگان استان تهمت عدم استقلال و وابستگی می زنند و همکاران خود را با کدام نیت تخریب می کنند.

.

::: ایشان فرمودند: «در دوره ای مرکز پژوهش های مجلس رتبه گیلان در فضای کسب و کار را ۲۴ کشور اعلام می کرد اما حالا که طی ۴ فصل اخیر رتبه اول کشور را به دست آورده ایم چگونه است که برخی این گزارش را زیر سوال می برند؟»

اما ایشان نفرمودند از کدام بهبود در فضای کسب و کار استانی صحبت می کنند وقتی هر روز بر تعداد کارخانه های ورشکسته و غیرفعال گیلان افزوده می شود.

.

::: ایشان فرمودند: «در دوره ای طبق اعلام مرکز آمار، گیلان بدترین نرخ بیکاری را داشت اما امروز همان مرکز از کاهش نرخ بیکاری استان گیلان خبر می دهد.»

اما ایشان نفرمودند این بیکاران در کدام کارخانه و شرکت و با کدام امنیت شغلی مشغول به کار شده اند و تا کی می توان به اشتغال آنها امیدوار بود.

.

::: ایشان فرمودند: «احداث سدهای شفارود و پلرود الزامی است و باید از آب شیرین و انتقال آن به دریای خزر جلوگیری شود.»

اما ایشان نفرمودند با احداث سد شفارود، چند هکتار از جنگل های هیرکانی استان به زیر آب خواهد رفت و چه بلایی بر سر اکوسیستم این منطقه خواهد آمد.

 

* دبیر تحریریه شمال ما

 

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *