نائب رئیس شورای شهر رشت؛باقری خطیبانی 041

شمال ما: نائب رئیس شورای شهر رشت گفت: “شورا و شهرداری ۳۰ میلیون بابت همایش بتن به جهاد دانشگاهی پرداخت کرده است، سوالم این است خروجی آن چه بوده است؟”

به گزارش خزرآنلاین، نائب رئیس شورای شهر رشت ضمن عرض تسلیت به مناسبت رحلت معمار کبیر انقلاب اسلامی و سالگرد شهادت حضرت آیت الله احسانبخش، در واکنش به انتقادات صورت گرفته نسبت به اجرای محمد اصفهانی در جشن نیمه شعبان در رشت گفت: ” صبر کردم تا جشن برگزار شود چرا که به نظر بنده استقبال پرشور مردم در اجرای محمد اصفهانی بهترین پاسخ برای منتقدان بوده است”

نایب رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت با بیان اینکه بنده با اطلاع از وضعیت مالی و درآمدی شهرداری، همیشه با هزینه گزاف مخالف بوده ام، گفت: ” سوال بنده از همکاران شورایی خود اینست که آیا می دانید هزینه این کنسرت دقیقا چه مبلغی بوده است؟ “

باقری خطیبانی با بیان اینکه تا کنون چنین جشن با شکوهی در شهر رشت ندیدم، از رییس کمیسیون فرهنگی شورا تشکر کرد و  گفت: ” ۱۰ هزار صندلی موجود همگی پر شده بود و قریب به این تعداد هم ایستاده نظاره گر این مراسم بوده اند به نحوی که هزاران نفر را در این شب عزیز در میدان شهرداری رشت خوشحال به خانه شان فرستادند. آیا این خروجی با اینکه مبلغ ناهماهنگ است؟ بنده اعتقاد دارم تنها خروجی صد در صد درست شورای چهارم رشت همین جشن میلاد آقا امام زمان بوده است و لذا از اعضای محترم شورا به خصوص آقای شوقی که در این راه متحمل زحمات فراوان شدند و از کارکنان خدوم شهرداری رشت نهایت تشکر را دارم “

نائب رئیس شورای شهر رشت با طرح این سوال که خروجی همایش بتن که بابت آن شورا و شهرداری ۳۰ میلیون تومان به جهاد دانشگاهی پرداخت کرده اند، چه بوده است؟ تصریح کرد: ” شهرداری رشت نزدیک به ۸۰ میلیون تومان برای برگزاری همایش روابط عمومی کلانشهرها هزینه نمود! خروجی آن برای مردم شهر ما چه بوده است؟!”

وی در واکنش به انتقادات نسبت به عدم دعوت از هنرمندان بومی در برپایی این مراسم گفت: “بنده هم اعتقاد دارم باید به هنرمندان بومی بها داده شود اما چطور آن هایی که در این زمان در کسوت یک معترض داد و فریاد به راه می اندازند، تا کنون طرحی برای حمایت از هنرمندان بومی به صحن شورا نیاورده اند و یا نسبت به بکارگیری پیمانکاران غیربومی و خارج استان در شهرداری اعتراضی نمی کنند؟! البته بنده در خصوص آقای کارگرنیا می گویم که ایشان از معدود افرادی است که واقعا دغدغه حمایت از رشد و پیشرفت شهر را دارد و حساب او را از دیگر منتقدان جدا می دانم و نظراتش همواره برایم مهم و راهگشا بوده است”

باقری خطیبانی با بیان اینکه محمد اصفهانی در ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ و در مراسم استقبال از امام خمینی(ره) که با حضور هزاران نفر از مردم سراسر ایران در بهشت زهرا و در کنار مزار شهدای انقلاب اسلامی برگزار شد، با آن که نوجوانی بیش نبود در حضور امام به تلاوت قرآن پرداخت، گفت: ” حتی آخرین آلبومی که آقای اصفهانی منتشر کرده است، در مورد ارتحال امام بوده و ایشان از هنرمندان خوش نام جمهوری اسلامی می باشد.”

باقری با بیان اینکه در آموزه های دینی ما تمام مسلمانان برابرند، گفت: ” واقعا تاسف می خورم وقتی می بینم و می شنوم عضوی از اعضای شورا در جمع می گوید که تنها من رشتی هستم و ترک و تالش و … نباید در جمع ما باشد! سوال بنده اینست که مگر پیامبر مکرم اسلام سلمان فارسی را از خود ندانست و نفرمود سلمان از من است، کسی که به او ستم کند به من ستم کرده است و کسی که او را بیازارد مرا آزرده است. حالا چگونه برخی که خود ادعای دینداری دارند، بر موج تعصبات غیردینی سوار می شوند؟!”

باقری در پایان با بیان اینکه راه انداختن بحث هایی مانند بومی گرایی تنها دست مایه ای برای ایجاد فشار و در تنگنا قرار دادن برخی افراد برای نیل به اهداف مادی است، خطاب به همکاران شورایی خود گفت: “شما باور کرده اید که دغدغه منتقدان در خصوص آقای اصفهانی فقط بحث غیر بومی بودن وی است؟ چگونه افرادی که مدعی حمایت از هنرمندان بومی می شوند، حتی یک طرح در این خصوص به شورا ارائه نکرده اند؟! آیا به راه انداختن چنین بحث هایی تنها در جهت استفاده ابزاری از نام هنرمندان عزیز استانمان و تلاش برای مطرح کردن خود نمی باشد؟ بنده که ۴۰ سال است در رشت زندگی می کنم با تفکر بعضی از دوستان هنوز متهم به غیر بومی هستم!! آیا با چنین اندیشه ای میشود شاهد رشد و شکوفایی شهر رشت در آینده بود؟”


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *