بازار خودرو نباید در انحصاری یک خودروساز خارجی باشد؛خودرو ۰۴۳

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه احتمال حذف چینی ها از بازار خودروی ایران وجو دارد، گفت:پس از لغو تحریم ها که خودروسازان برتر دنیا برای سرمایه گذاری مشترک در ایران تلاش می کنند،خودروهای چینی با این کیفیت توان رقابت و فعالیت در کشور را ندارند.

رمضانعلی سبحانی فر،درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه خودروهای چینی در زمان تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، بر بازار خودروی ایران مسلط شدند،گفت:اکنون و پس از لغو تحریم ها که خودروسازان برتر دنیا برای سرمایه گذاری مشترک در  ایران تلاش می کنند،خودروهای چینی با این کیفیت توان رقابت و فعالیت در کشور را ندارند.

نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی، افزود: خودروهای وارداتی بی کیفیت چینی متاسفانه بدلیل عدم خدمات پس از فروش، نبود لوازم یدکی و هزینه خدمات بالا مشکلات عدیده ای را در چرخه صنعت کشور ایجاد کرده است.

 

خودروهای بی کیفیت همچون ویروسی به جان بازار خورو افتاده است

وی با بیان اینکه احتمال حذف چینی ها از بازار خودروی ایران وجود دارد، ادامه داد: با توجه به تعرفه‌های تعیین شده برای واردات خودرو، چینی‌ها باید به سرعت در زمینه توسعه داخلی‌سازی و کیفی سازی  محصولاتشان در ایران عمل کنند، در غیر این صورت  از بازار خودروی ایران حذف خواهند شد.

 سبحانی فر یادآور شد:این خودروهای بی کیفیت و نامطلوب همچون ویروسی به جان بازار خورو افتاده است، که با توجه به ضرورت کاهش واردات و تاکید و تکیه بیشتر به تولید ملی و داخلی باید از سهم آنها در بازار داخلی کاست.

بازار خودروی کشور را نباید به صورت انحصاری در اختیار یک خودروساز خارجی قرار داد

وی با اشاره به اینکه تجربه خوبی در مجموعه قطعه سازی کشور وجود دارد،افزود:قطعه سازان داخلی به نوعی باور تولیدی رسیده اند و با پشتوانه کنونی باید به صورت مشترک با خودروسازان مطرح دنیا فعالیت کنند تا به مقصود اصلی که اقتصاد مقاومتی است دست پیدا کنیم.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نباید بازار خودروی کشور را به صورت انحصاری در اختیار یک خودروساز خارجی قرار داد، تصریح کرد:با ورود بخش خصوصی و رقابتی کردن بازار، شرکت های خارجی که کیفیت های مختلفی برای ارائه خدمات دارند، وارد بازار خودروی کشور می شوند.

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *