تحلیل «گیل خبر» از انتخابات هیات رئیسه شورای شهر؛شورا022

شمال ما: گیل خبر نوشت: یکشنبه هفته آتی سومین انتخابات هیات رییسه شورای شهر رشت برگزار میگردد.

شنیده می شود که اعضای شورای شهر رشت در قالب دو گروه متفاوت از هم هرکدام در تلاشند تا گزینه مورد نظر خود را بر این کرسی بنشانند و در این بین طیف مخالف شهردار که از اقلیت برخوردارند در تلاشند تا با اتحاد با سایر اعضا همچنان خود را در قدرت حفظ کنند. اما نکته جالب و متفاوت در این دوره از انتخابات هیات رییسه شورا این است که بر خلاف ترکیب دو دوره قبل، اعضایی که اصالت آنها به منطقه شفت و فومن باز می گردد نمی توانند از اکثریت آرا برخوردار باشند  که در این خصوص استعفای رضا جمشیدی از شورا بی تاثیر نبود.اما ظاهرا اعضای مذکور تصمیم گرفته اند تا با ائتلاف با برخی دیگر از اعضاء بتوانند حداقلی امتیاز و ماندگاری در طیف اکثریت را حفظ کنند، هرچند از دست دادن ریاست و هیات رییسه شورا پس از دو دوره برای ایشان سخت و ناگوار خواهد بود.

بر اساس شنیده ها ۳ شب پیش منوچهر جمالی، عباس صابر، مجید رجبی،محمود باقری،حسین واثق کارگرنیا،فرهاد شوفی،مسعود کاظمی،مظفر نیکومنش، محمد رفیعی و فرانک پیشگر جلسه ای در دفتر یک عضو جوان شورا برگزار کرده اند و در آن جلسه به توافق رسیده اند که در انتخابات هیات رییسه پیش رو با هم باشند، در آن جلسه مهندس مسعود کاظمی از مهمترین کاندیداهای احتمالی برای کسب کرسی ریاست شورا مطرح شد، همچنین حسین واثق کارگرنیا که از اصولگرایان خوشنام شورا محسوب می شود و به نوعی ریاست دور اول شورا نیز حق مسلم وی محسوب می شد و از رای بالقوه و خوبی در بین اعضای شورای شهر رشت برخوردار است از دیگر کاندیداهای این جلسه برای کسب کرسی ریاست شورای شهر رشت بود.

به نظر می رسد مسعود کاظمی که یکبار در یک قدمی جلوس بر جایگاه شهرداری رشت بود و احتمالزیادی دارد که از کاندیداهای احتمالی شهرداری آینده از جانب طیف مخالف شهردار کنونی رشت باشد به نفع کارگرنیا (به جهت کسب کرسی شهرداری رشت) کنار خواهد رفت تا حسین واثق کارگرنیا بتواند با پیشی گرفتن از سایر رقبا، پیروز سومین انتخابات هیات رییسه شورای شهر رشت گردد.

در این بین آنچه حایز اهمیت است خداحافظی شفتی ها با ریاست شورای شهر رشت است، ریاستی که با رضا جمشیدی شروع و به عباس صابر خاتمه یافت تا بار دیگر شهر رشت شاهد مدیریت فرزندان خود باشد. باید دید آیا انتخابات پیش رو نقطه عطفی در عملکرد شورای چهارم شهر رشت خواهد بود؟!


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *