نماینده ولی‌فقیه در گیلان:آیت الله قربانی ۰۱۱

شمال ما: نماینده ولی‌فقیه در گیلان گفت: اعضای خبرگان رهبری باید مجتهد، سیاستمدار، ولایتمدار و پاسدار خون شهیدان باشند.

 

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی بعد از ظهر امروز در دیدار با اعضای کانون‌های کارفرمایی و کارگری گیلان با تبریک فرا رسیدن روز ۲۲ بهمن اظهار کرد: در دنیا سرنوشت حکومت‌ها توسط نظامیان، شوالیه‌ها و ثروتمندان و گاهی فرهیختگان و کارگران دست‌به دست می‌شود اما اسلام یک‌بعدی نیست و حکومت خود را از مجموعه گروه‌های مذکور تشکیل می‌دهد.

وی فرهنگیان را بازوان نظام اسلامی عنوان کرد و افزود: نظامیان جان برکف در جبهه‌های جنگ حضوری فعالی داشتند و ۲۴۰ هزار شهید تقدیم نظام اسلامی شده است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه کشاورزان و کارگران در صحنه‌های مختلف اجتماعی حضور دارند، تصریح کرد: گیلان ۴۰۰ شهید کارگر تقدیم نظام اسلامی کرده است.

قربانی، نظام جمهوری اسلامی ایران را متعلق به تمام مردم دانست و بیان کرد: کارگران در نظام اسلامی زیبایی و برجستگی ویژه‌ای دارند.

وی با اشاره به اینکه اسلام از افراد بیکار بیزار است، خاطرنشان کرد: کارگران سربار نیستند و نیازمندی تمام جامعه را تامین می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان به بوسیدن دست کارگر توسط پیامبر (ص) اشاره کرد و گفت: دنیای امروز برای کارگر ارزشی قائل نیست.

قربانی با درود به کارگران و کارفرمایانی که در خدمت کارگران هستند، یادآور شد: اگر جامعه برپایه اقتصاد مقاومتی باشد کارخانه‌ها یک‌نوبته کار نمی‌کنند.

وی در ادامه با تاکید بر حاکمیت قانون در سرنوشت افراد و جامعه، اظهار کرد: هفتم اسفند ماه امسال مردم افرادی را انتخاب کنند که برای خدمت وارد عرصه شدند.

امام جمعه رشت به اقدام‌های انجام شده در راستای توسعه فرهنگی در گیلان اشاره کرد و افزود: مجتمع آدینه به منظور پشتیبانی از مصلای رشت و حوزه علمیه امیرالمؤمنین (ع) احداث شده و متعلق به آنها است و دنیا در این مورد قضاوت می‌کند.

قربانی با بیان اینکه برخی از افراد مسئولیت‌ها را طعمه قرار می‌دهند، تصریح کرد: نمایندگان مجلس مسئولیت وضع قوانین را دارند و افرادی که انتخاب می‌شوند باید در این زمینه آگاهی داشته باشند.

وی به رفتار برخی از نمایندگان در صحن مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: مردم با آگاهی نسبت به نامزدها رأی دهند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به تأیید صلاحیت یک‌هزار و ۵۰۰ نفر از نامزدهای مجلس توسط شورای نگهبان، بیان کرد: ورود نامزدهای مذکور در عرصه قانون‌گذاری مغتنم است.

قربانی به مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و گفت: اعضای خبرگان رهبری باید مجتهد، سیاستمدار، ولایتمدار و پاسدار خون شهیدان باشند.

وی با بیان اینکه اعضای مجلس خبرگان رهبری باید با بسیجیان، جبهه رفته‌ها و آسیب‌دیدگان رفتاری دوستانه داشته باشند، خاطرنشان کرد: شورای نگهبان فیلتری مطمئن است و اجازه نمی‌دهد افراد بی‌تقوا وارد مجلس شوند.

امام جمعه رشت همچنین ۲۲ بهمن را عیدی بزرگ توصیف کرد و یادآور شد: ۲۲ بهمن یوم‌الله است و تمام افراد حضوری پر شور در این راهپیمایی دارند.

به گزارش فارس، قربانی با اشاره به اینکه هفتم اسفند ماه عید تعیین سرنوشت ملت ایران است، اظهار کرد: حضور گسترده ملت در دو عید مذکور حائز اهمیت است.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *