با حضور مدیرکل ورزش و جوانان گیلان؛کشتی گیلان ۰۱۱

شمال ما: با حضور مدیرکل ورزش و جوانان گیلان خانه کشتی این شهر در فومن به بهره برداری رسید.

 

به گزارش ایلنا، نخستین خانه کشتی گیلان در ششمین روز از دهه مبارک فجر صبح امروز با حضور استاندار گیلان به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان در مراسم افتتاح خانه کشتی گیلان با تبریک دهه مبارک فجر اظهار کرد: خانه کشتی گیلان نخستین طرح عمرانی ورزشی است که در دهه فجر جاری به بهره‌برداری رسید.

رهنما با تصریح بر اینکه همزمان با افتتاح خانه کشتی گیلان عملیات ساخت خانه کشتی رشت نیز امروز آغاز می‌شود، یادآور شد: دومین خانه کشتی گیلان در زمین اهدایی با یک‌هزار متر زیربنا در رشت ساخته می‌شود.

مدیر کل ورزش و جوانان گیلان با بیان اینکه آغاز ساخت سالن کشتی فومن از سال ۸۵ توسط این اداره کل صورت گرفت، ادامه داد: پس از آن ساخت این خانه متوقف شد و در سال ۹۳ با ورود خیر ورزشی«خدابنده‌لو» این طرح دوباره آغاز شد.

وی ظرفیت خانه کشتی گیلان را حدود ۵۰۰ نفر تماشاچی عنوان کرد و یادآور شد: دو تخته تشک کشتی از طرف هیات این رشته ورزشی به خانه اهدا شد و خانه کشتی گیلان دارای سالن غذاخوری و خوابگاه است.

مسعود رهنما درباره ساخت خانه کشتی گیلان تصریح کرد: خانه کشتی گیلان توسط احمد خدابنده‌لو فرد خیر ساخته شده و در اختیار ورزشکاران این رشته قرار می‌گیرد.

وی هزینه ساخت خانه کشتی گیلان را یک‌ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان توسط خیر مذکور عنوان کرد و یادآور شد: گیلان در رشته کشتی استان مستعد است و احداث خانه کشتی جزو الزامات این رشته محسوب می‌شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *