نماینده ولی فقیه در گیلان:آیت الله قربانی ۰۴۶

شمال ما: نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: انسان‌ها به وسیله فرزند و مال در دنیا آزمایش می‌شوند.

 

به گزارش فارس، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی شامگاه سه‌شنبه در درس تفسیر سوره عنکبوت با اشاره به اینکه کافران فکر می‌کنند خانه‌های آنها ثابت و استوار است اظهار کرد: خانه کافران مانند خانه عنکبوت سست و لرزان است.

وی، بنای آفرینش را آزمایش انسان عنوان کرد و افزود: آزمایش تنها در مورد پیامبر اکرم (ص) و یاران او نبوده بلکه انسان‌ها در تمام عصرها آزمایش می‌شوند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه سوره عنکبوت زندگی پیامبران نوح (ع)، موسی (ع)، ابراهیم (ع)، لوت (ع)، شعیب (ع) و … را بیان کرده است، تصریح کرد: قرآن دشواری‌های امت پیامبران الهی و شقاوت دشمنان آنها را بیان کرده است.

قربانی به موضوع آزمایش و امتحان در قرآن و روایت‌های مختلف اشاره کرد و گفت: بعضی از آسیب‌ها فرد را گمراه می‌کند و انسان باید از خدا بخواهد او را از لغزش‌ها حفظ کند.

وی با اشاره به اینکه بعضی از قدرت‌ها انسان را مغرور می‌کند، بیان کرد: خداوند در قرآن مسائل بلا و ابتلا، امتحان، اختیار و فتنه را بیان کرده است و باید انسان‌ها از این موضوع‌ها درس بگیرند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، فرزند و اموال را وسیله آزمایش انسان‌ها دانست و خاطرنشان کرد: در زمان جاهلیت اعراب فرزندان دختر خود را زنده به‌گور می‌کردند و اسلام با آن مقابله کرده است.

قربانی به حق بزرگ اسلام نسبت به زنان اشاره کرد و یادآور شد: فرد مسلمان وقتی وارد منزل می‌شود، هدیه‌ای که آورده ابتدا باید به دختر بدهد و پس از آن پسران هدیه را دریافت کنند و این موضوع موجب می‌شود دختران احساس حقارت نکنند.

وی با بیان اینکه یکی از آزمایش‌های انسان از طریق مال انجام می‌شود، اظهار کرد: قرآن در جاهای مختلف از قارون نام برده است اما اسلام جلال و جبروت ظاهری را نمی‌پسندد.

امام جمعه رشت، مقام معظم رهبری و مسؤولان در جامعه اسلامی را از توده مردم عنوان کرد و افزود: امام (ره) فرمود؛ اگر به من خدمتگزار بگویید بهتر از آن است که رهبر بگویید.

قربانی با اشاره به اینکه خداوند به عمل صالح پاداش می‌دهد، بیان کرد: عمل صالح به آنها که صابر و شکیبا هستند، می‌رسد.

وی ادامه داد: گاهی برخی از افراد به خاطر مال دنیا حاضر هستند تمام فضیلت‌ها را زیر پا بگذارند و جامعه را به‌هم بریزند.

نماینده ولی فقیه در گیلان به توطئه قارون علیه موسی (ع) اشاره کرد و گفت: قارون با مال دنیا زن گمراهی را فریب داد اما آن زن در مقابل موسی (ع) اعتراف کرد و توطئه قارون برملا شد.

قربانی با بیان اینکه ثروت قارون به اندازه‌ای بود که چهار نفر کلید صندوق گنج‌های او را حمل می‌کردند، تصریح کرد: خداوند زلزله‌ای ایجاد کرد و تمام اموال قارون توسط زمین بلعیده شد و از بین رفت.

وی به قارون‌های منطقه در عصر کنونی اشاره کرد و یادآور شد: قارون‌های منطقه می‌خواهند حزب‌الله لبنان را از بین ببرند و با استکبار جهانی دست به دست هم دادند تا جمهوری اسلامی از بین برود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه خداوند در کمین‌گاه است، اظهار کرد: خداوند قارون‌های منطقه و حامیان آنها را به درک می‌فرستد و از اسلام ناب و طرفداران آن حمایت می‌کند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *